REPORT: Levante - Real Madrid 2:2. Trápení Bílého baletu pokračuje

Čas 03. 02. 2018, 22:43 | Autor Jorquito
Sergio Ramos vs levante

I přes vcelku vydařený začátek zápasu a většinovou dominanci Realu Madrid musí Bílý balet o body dělit a domů přiváží pouze jediný bod. Jak už je u Realu v této sezóně zvykem, tak chyběla potřebná přesnost a trochu štestí v zakončení. O góly se postarali Sergio Ramos a Isco.

Do prvního poločasu vlétli hrácí Levante jako uragán, když se snažili hráče v bílém zaskočit vysokým presingem. Naštěstí to Madridští zvládli a již v 11. minutě se do první velké šance dostal Marcelo, který si parádně ťuknul s Benzemou. Brazilcova střela byla však zblokováná obráncem domácích a míč tak letěl na roh.

Rozehrání rohového kopu se klasicky ujal Toni Kroos a na jeho načechraný centr si naskočil Sergio Ramos, který i díky velice špatnému zákroku od Oiera uklidil míč do brány.

Ve 29. minutě byl u míče opět Marcelo, který trpělive podržel míč v pokutovém území soupeře a poté jednoduchou přihrávkou připravil šanci pro Benzemu. Oier tentokrát dobře vyběhl a nedal Benzemovi moc šancí v zakončení, takže jej francouzský kanonýr zasáhl do těla.

O dvě minuty později přišla další šance pro Los Blancos, kdy Dani Carvajal namazal na střelu Toni Kroosovi. Německý středopolař vyslal svou klasickou umístěnou střelu do rohu branky a Oier měl plné ruce práce, aby ji vyrazil. K odraženému míči se dostal Cristiano Ronaldo, který byl téměr v bezvýchodné situaci a tak se pokusil domácího brankáře přelobovat, ale bohužel jej trefil do hlavy.

Ve 42. minutě přišel smolný moment pro Bílý balet, když hrubka Ramose, vedla k úniku Moralese jenž sice gól nevstřelil díky skvělému zákroku Navase, ale bohužel na dorážku od Boatenga byl již Kostarický brankář krátký.

Drtivou většinu prvního poločasu Real Madrid naprosto dominoval a kontroloval hru, ale nedokázal se vyvarovat chyb v rozehrávce nebo obranné činnosti.

Druhý poločas začal poněkud vlažněji a Real Madrid se snažil pokračovat v nastoleném tempu zápasu, snažil se hrát kombinačně a trpělivě vyčkával na svou šanci.

První šance se objevila v 56. minutě, kdy se k míči po zblokované přihrávce dsotal Cristiano Ronaldo, ale jeho střela byla ztečována bránícím hráčem mimo Oierovu svatyni.

Po této situaci kopal Real Madrid rohový kop, který nebyl odehrán zrovna ukázkově, jelikož se po něm dostalo Levante do rychlého a nebezpečného protiútoku. Směrem k Navasově bráně se hnal Morales, který se pokusil také zakončit, jeho pokus byl sice zblokován ale ke skákávému míči se ještě stihl dostat Boateng, který střílel z bezprostřední blízkosti, ale Keylor Navas zabránil téměř jistému gólu naprosto skvělým zákrokem.

V 74. minutě si Karim Benzema svým driblingem vypracoval slibnou šanci, ale bohužel jeho střela byla zblokována a vyražena na roh. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal opět Sergio Ramos, ale Oier byl tentokrát pozorný a skvělým reflektivním zákrokem zabránil Madrdiskému kapitánovi ve skórování.

V 81. minutě byl v pokutovém území soupeře u míče Karim Benzema, který zpáteční přihrávkou našel volného Isca a ten nekompromisně zakončil a zvýšil skóre na 2:1.

O pět minut později se do obrovské šance dostalo Levante, kdy si na lobovaný centr od Moralese naběhl Roger a z opravdu velké blízky netrefil ani bránu.

Nátlak domácích pokračoval a v 89. minutě se po další hrubé chybě obranné řady Bílého baletu dostal k zakončení Pazzini a nedal Navasovi šanci.

V nastaveném čase měl Real Madrid několik šancí, ale všem chyběla potřebná přesnost a téměř nebyla ohrožena brána soupeře.