REPORT: Real Madrid - Villarreal 0:1. Krize Bílého baletu pokračuje, i přes vcelku slušný výkon

Čas 13. 01. 2018, 18:41 | Autor Jorquito
Gareth Bale
Gareth Bale

Real Madrid předvedl docela slušný výkon a po drtivou většinu zápasu byl lepším týmem, ale bohužel doplatil na špatnou koncovku. V posledních minutách rozhodl o vítězství Žluté ponorky Fornals a obral, tak Bílý balet o další důležité body.

Krize nemá konce a tentokrát Real přichází o všechny tři body. První poločas začal vcelku pozvolna a Bílý balet ukazoval vcelku odlišný styl hry oproti minulým utkáním. Hráči nezkoušeli neustále jen centrovat do obranného valu protivníka, ale snažili se být trpěliví a hledali nějakou skulinku v obraně, kterou by mohli využít.

Proto první důležitější šance přišla až po 18. minutách hry, když se ke střele z poměrně velké vzdálenosti odhodlal Marcelo. Brazilec nakopl míč svou silnou levačkou a míč mířil do vzdálenějšího rohu Asenjovi brány. Španělský brankář byl ale včas, tam kde mněl být, a parádním zákrokem míč vyrazil.

Ve 22. minutě se Cristiano Ronaldo postavil k přímému kopu a jak již je jeho zvykem, vypálil na bránu. Míč sice cestou tečoval jeden z hráčů ve zdi, ale i tak šlo o velmi pěknou ránu. Asenjo byl, ale opět pozorný a míč vyrazil do břevna.

Ve 28. minutě se ve velké šanci ocitl Bacca, který si parádně naběhl do volného prostoru za obránci Realu Madrid a nebýt Nacha, který jeho střelu včas zblokoval, mohl mít Bílý balet problém.

O pár minutek později byl opět u slova Real Madrid, když začal Luka Modrič servírovat Ronaldovi šance jak na běžícím páse. Při té první se ocitl Ronaldo v souboji jeden na jednoho proti Asenjovi. Portugalskému kanonýrovi se sice podařilo španělského brankáře přelobovat, ale míč skončil i tak mimo bránu. O necelou minutu se Ronaldo pokusil o prudkou střelu, která trefila pouze boční síť.

Ve 35. minutě přišel první sporný moment utkání, a to když Baleova hlavička trefila bránícího hráče do ruky, která rozhodně nebyla u těla. Hráči Realu Madrid se pak marně dožadovali penalty.

O deset minut později nastala poslední šance prvního poločasu a druhý velmi sporný moment. Po parádní akci Balea a Isca se ocitl v tutové šanci Cristiano Ronaldo, který z bezprostřední blízkosti trefil Asenja. Ronaldo a spol se dožadovali pokutového kopu, jelikož jeden z  obráncu Villarrealu kopl, Ronalda do nohy, když se snažil zakončit.

Druhý poločas začal aktivněji Villarreal, jehož hru oživil Denis Cheryshev, který se také ve 48. minutě probojoval do šance. Jeho přízemní střela, ale letěla vedle brány.

V 52. minutě vyslal Dani Carvajal centr na Toniho Kroose, který svou střelou z první přidělal Asenjovi velkou spoustu práce. Real Madrid více otevřel hru a snažil se vstřelit gól, ale bohužel došlo opět k centrování míčů do pokutového území a následným protiútokům Žluté ponorky.

Jeden nebezpečný protiútok přišel v 62 minutě, kdy se na levé straně hřiště uvolnil Castillejo, který poté přichystal míč Baccovi. Tento kolumbijský střelec byl v celkem dobré pozici, ale trefil pouze boční síť brány.

V 81. minutě se Luka Modrič pokusil zakončit z okraje pokutového území, ale jeho střela letěla vysoko nad Asenjovu bránu.

Smutný moment pro Real přišel v 87. minutě, kdy unikající Denis Cheryshev, vyslal brilantní přihrávku na Unala, který se pokusil prostřelit Navase. Kostarický brankář díky skvělému zmenšení střeleckého úhlu s jeho pokusem poradil, ale na dorážku od Fornalse už byl bohužel krátký.

V posledních minutkách druhého poločasu se Bílý balet snažil skóre alespoň srovnat, ale Villarreaslká obrana byla bezchybná a nic Madridským nedovolila.

Nutno podoutknout, že se mi opět nelíbilo Zidanovo střídání, kdy se po stažení Isca Real dostával do pramála šancí. Lucas ani Asensio nedokázali hru oživit a ani přinést nic nového.