REPORT: Celta Vigo - Real Madrid 2:2. Bílý balet nezvládl druhý poločas a přiváží domů pouze remízu

Čas 07. 01. 2018, 21:32 | Autor Jorquito
Bale a Modrič slaví gól proti Vigu

Utkání mezi Celtou Vigo a Realem Madrid rozhodně nenudilo, jelikož bylo k vidění mnoho šancí i sporných momentů. I Přes vydařený první poločas, kdy se Bílý balet dostal do jednobrankového vedení, nedokázal Real zvítězit. Zaspání a defenzivní hra v druhé půli stála Real Madrid 2 body a musíme se tak spokojit pouze s remízou. Za Bílý balet se dvakrát trefil Gareth Bale.

První poločas nezačal vůbec špatně, Real Madrid se snažil hrát rychlý a ofenzivní fotbal, zatímco Celta Vigo se prezentovala spíše hrou na protiútoky. Na první šanci, respektive střelu na bránu jsme nemuseli čekat dlouho, jelikož již ve 4. minutě se do zakončení dostal Cristiano Ronaldo. Portugalský ostrolostřelec se dostal ke střele po přihrávce Balea, ale jeho pokus neměl potřebnou razanci a brankář domácích si s ní lehce poradil.

Celta Vigo ukázala, že je pro ni Iago Aspas klíčovým hráčem, jelikož to byl on, kdo se v 7. minutě po protiútoku jako první dostal k míči a pokusil se překonat Navase. Střela španělovi, ale vůbec nesedla a nedala tak Navasovi žádnou práci.

V 11. minutě se hrálo na polovině Celty, kdy před pokutovým územím Cristiano Ronaldo sklepl míč Marcelovi, který se pokusil ohrozit Blancovu bránu z dálky. Jeho pokus letěl vysoko nad.

Ihned o minutu později měli domácí gólovku, kdy si na centr od Huga Malla naběhl Aspas a zbezprostřední blízkosti trefil tyč.

Další šance domácích nastala ve 25. minutě, kdy po Varanově špatném odehrání míče, se směrem k Navasově bráně opět vydal Aspas, jenž posunul míč na Goméze a ten následně přihrál na střelu Wassovi, který naštěstí mířil vedle.

Ve 33. minutě se po získání míče Celta opět vrhla do protiútoku a Aspas přihrávkou našel úplně volného Wasse, který si lehce poradil s vyběhnutým Navasem a krásným lobem otevřel skóre zápasu.

Ani ne o minutu později se k míči dostal opět Aspas, ale vzhledem k tomu, že čelil čtyřnásobné přesile, tak se pokusil o střelu z dálky. Navas byl, ale pozorný a jeho pokus snadno zlikvidoval.

Ve 36. minutě byl u míče Toni Kroos, který vyšperkovanou přihrávkou vyslal k bráně Garetha Balea. Welšský drak ukázal protihráčům i fanoušskům svou pověstnou rychlost a skvělou levačku, když vyslal míč přímo ke vzdálenější tyči Blancovi brány a srovnal tak na 1:1.

O dvě minutky později byl u míče Isco a parádní přihrávkou našel Balea, který tentokrát střílel svou slabší nohou a zvýšil na 2:1 pro Real.

Ve druhém poločase se real snažil zklidnit hru a kontrolovat utkání, což se mu dlouhou dobu také dařilo, ale obrana Bílého baletu si nedala pozor na skvěle hrajícího Aspase a účinné protiútoky týmu.

První pořádná šance přišla až s ubíhající 56. minutou, kdy se po rozehrání volného kopu ocitl Isco v pokutovém území a pokusil se umístit míč do horního rohu brány. Španělský kouzelník, ale dal do střely příliš síly a bránu přestřelil.

V 60. minutě se po delší odmlce dostali ke slovu hráči Celty Vigo. Poté co si Aspas pohrál s míčem a Madridskou obranou, tak se dostal do zakončení obránce Jonny jehož střela letěla jen kousíček nad břevno.

O deset minut později jsme viděli další skvělý protiútok Celty Vigo, kdy musel uhánějícího Aspase pomocí faulu v pokutovém území zastavit až Keylor Navas. Exekuce pokutového kopu se ujal sám Aspas, ale Navas mu skvělým zákrokem zabránil ve skórování.

V 72. minutě byl u míče opět Iago Aspas a hledal v pokutovém území Hernandéze, jenž hlavičkoval mimo tři tyče.

S blížícím se koncem druhého poločasu již šlo vidět, že některým hráčům dochází síly, ale souboje o míč se stále více vyostřovali.

V 83. minutě se do situace jeden na jednoho dostal Cristiano Ronaldo, ale v tomto minisouboji byl vítězem Blanco, který si s Portugalcovou střelou lehce poradil.

Nepsané pravidlo „nedáš dostaneš" opět zafungovalo a v 82. minutě si na Wassův centr naskočil Maxi Goméz a nekompromisně zakončil. Ihned o minutu později se k míči dostal Cristiano Ronaldo, ale jeho rána mířila pouze do boční sítě brány.

V 87. minutě došlo k poněkud kontroverzní situaci, kdy se Aspas dožadoval odpískání pokutového kopu po údajném kontaktu s Marcelem, zde se přiznám, že jsem ani v opakovaném záběru nedospěl ke 100% jistotě, zda penalta být měla nebo ne.

V posledních minutách a vteřinách zápasu byli u slova hlavně hráči Bílého baletu. Prvně když v 90. minutě Casemiro krásným centrem našel Lucase, jenž byl úplně sám před bránou. Španělský mladík, ale nesmyslně napálil míč vší silou a vyslal ji přímo na brankáře, který ji lehce vyrazil. Poslední jmenovaný se v poslední minutě nastaveného času probjoval skrz pokutové území až k brankové čáře, odkud se snažil vyslat přízemní centr. Blanco naneštěstí míč tečoval a šanci tak překazil.

Další utkání Realu Madrid je naplánováno na 10. ledna a bude se jednat o odvetný zápas proti Numancii.