REPORT: Real Madrid - Barcelona 0:3. El Clásico ovládl katalánský klub

Čas 23. 12. 2017, 14:55 | Autor Jorquito
Dani Carvajal proti Albovi

Real Madrid dohrával utkání v deseti a kvůli hrubým chybám v obraně nakonec podlehl Barceloně 3:0. Všechny tři branky padly až ve druhém poločase a postarali se o ně Suaréz, Messi a Vidal.

Zápas začal poměrně ve vysokém tempu, kdy madridští nepusitli Barcelonu téměr do ničeho. Bílý balet předváděl hru s vysokým presingem a již v 1. minutě mu nebyl uznán gól kvůli offsidovému postavení Cristiana Ronalda. Šance byly na obou stranách, ale bohužel první poločas po většinu času nudil.

První zajímává šance se naskytla v 10. minutě, kdy se ofenzivně laděný Toni Kroos dostal až k pokutovému území soupeře a poté našel přesným pasem Cristiana Ronalda, který bohužel netrefil míč.

Dalších asi dvacet minut hry oba týmy předváděli kombinační hru, kdy však nedošlo k žádnému přímému ohrožení branky, jelikož koncová přihrávka byla vždy buď zachycena obráncem nebo velmi nepřesná.

První ohrožení branky přichází s běžící 30. minutou a to z kopaček hráčů Barcelony, kdy si Paulinho naběhl na vymazlený centr od Lionela Messiho a střelou z první se pokusil překonat Keylora Navase. Kostarický gólman našteští vyrazil míč nad břevno.

Ve 31. minutě se do šance dostává také Real Madrid, kdy si Cristiano Ronaldo zaběhal s barcelonskou obranou a poté se mu podařilo dostat i do zakončení, ale ter Stegen byl pozorný a jeho střelu vyrazil.

O necelé tři minuty později vyslal Luka Modrić krásným lobem Cristiana Ronalda, který se poté snažil najít v pokutovém území Karima Benzemu. Francouzský útočník se nažil zakončit z první, ale jeho střela byla sražena a poté ji sám Benzema ještě odrazil vedle brány.

S ubíhající 39. minutou byli u slova opět katalánci a konkrétně Lionel Messi, který po pěkné kombinaci se svými spoluhráči našel centrem Paulinha, jenž hlavičkoval na Navase. Kostarický brankář naštěstí včas zareagoval a jeho střelu dokázal vyrazit.

Ve 42. minutě přišel světlý moment pro Karima Benzemu, kdy ukázal, že v sobě má stále cit pro správný výběr pozice, když si dobře naběhl na přední tyč, kam mířil Marcelův centr. Francouzovi opět chyběla kapička štestí, protože jeho střela trefila pouze tyč.

Druhý poločas začala aktivněji Barcelona, která se pokoušela Real přehrát, ale prvních několik minut poločasu bylo velice nervózních.

První velký moment druhého poločasu přišel v 53. minutě, kdy po levém křídle utekl Jordi Alba, jenž poté v pokutovém území našel Luise Suaréze, který se rozhodl vyslat střelu na Navasovu bránu. Brankář Realu Madrid si s ní však dokázal lehce poradit.

Bohužel o minutu později si Busquets snadně poradil s Kroosem a poslal průnikovou přihrávku na Rakitiče, jenž dokázal utéct Modrićovi a poté i klusajícímu Kovačičovi a Barcelona se tak dostala do přečíslení 3 proti 2. Po menší kombinaci se dostal k míči Luis Suaréz jenž tentokrát nedal Navasovi šanci.

Real Madrid po inkasovaném gólu musel otevřít hru, čímž začaly vznikat v obraně velké díry. V 57. minutě se dostal k míči Lionel Messi a uháněl s ním až k Navasově bráně. Těsně před pokutovým územím nachystal střelu Suarézovi, jenž naštěstí trefil pouze boční síť branky.

V obraně Los Blancos opět vznikla obrovská díra, skrz kterou prošla přihrávka až na nohu Luise Suaréze s jehož střelou si ještě Navas zvládl poradit. Na to, co přišlo poté, ale už byl tento kostarický mág krátký. Nejprve se k míči dostal Messi, který si hezky počkal na správnou chvíli a poté přihrál opět Suarézovi. Urugvajský sniper, ale trefil pouze tyč prázdné brány. O pár vteřinek později přichází další dorážka, kterou zastavuje rukou Dani Carvajal. Sudí za tento zákrok odpískal pokutový kop a Carvajalovi udělil červenou kartu. K penaltě se postavil Messi a nekompromisně ji proměnil.

Barcelonští po druhém vstřeleném gólu uzavřeli svou obranu a hráli velice trpělivý styl fotbalu, při kterém předvedli spoustu zpátečních přihrávek a obránci si nahrávali i s ter Stegenem a zdržovali tak hru. Oživení celkové hry a hlavně té madridské přišlo až se střídáním, kdy na hřiště vyběhl Gareth Bale a Marco Asensio.

První jmenovaný se v 78. minutě dostal do velké šance, kdy jej v pokutovém území našel Luka Modrič. Welšský drak bohužel střílel pravou nohou a jeho rána mířila přímo doprostřed brány na ter Stegena. Ani ne o minutu později byl u míče opět Gareth Bale, který vyslal dalekonosnou střelu zpoza pokutového území a ter Stegen ji musel hasit nadvakrát.

V 80. minutě se opět ukázali hráči Barcelony, kdy se po skvělé kombinaci dostal ke střele mladý obránce Semedo jenž prověril Navasovy schopnosti.

O dvě minuty se po rohovém kopu dostal k míči Sergio Ramos, jenž z velké blízkosti vypálil obrovskou ránu směrem k barcelonské bráně, ale ter Stegen ji vyrazil ramenem mimo tři tyče.

Těsně před odpískáním konce zápasu se dostal ke střele Aleix Vidal, jenž dokázal prostřelit Navase a dát gól. Nutno podotknout, že gól neměl platit, jelikož tato akce vznikla poté, co Messi zahrál míč, který už byl v autu, tudíž měla být přerušena hra.