REPORT: Real Madrid - Sevilla 5:0. Bílý balet zničil svého soupeře během 45 minut

Čas 09. 12. 2017, 17:11 | Autor Jorquito
Hráči slaví gól proti Seville (1)

Real Madrid se dnes na domácím hřišti utkal se Sevillou, kterou porazil pětigólovým rozdílem. Skóre zápasu naprosto odpovídá průběhu zápasu. Los Blancos Sevillu k ničemu nepustil a získává zaslouženě tři body. O branky se postarali Nacho, Cristiano Ronaldo, Kroos a Achraf.

Real Madrid se postavil na Santiago Bernabeu andaluské Seville a konečně ukázal oku lahodící výkon a svého soupeře s přehledem porazil.

Bílý balet začal první poločas opravdu ve velkém stylu, jelikož se už ve 3. minutě radoval z branky, kterou vstřelil po rohovém kopu Nacho. Byl to jeho již 2. gól v této sezóně.

Real Madrid pokračoval v tlaku na soupeře a po kombinaci na pravé straně hriště se Cristiano Ronaldo pokusil o střelu, kterou brankář srazil na roh. Po rozehrání standardní situace se k hlavičce opět dostal Nacho, ale mířil pouze na Valleja, který se snažil jeho hlavičkou prodloužit do brány, ale bohužel stál v ofsajdu.

Snad jediná šance Sevilly, která vypadala opravdu nebezpečně se odehrála v 15. minutě, kdy z dálky pálil Carole. Jeho prudká přízemní střela cestou trefila bránícího hráče a putovala mimo bránu.

Po zbytek poločasu byli u slova hráči v bílém a výrazně to šlo vidět ve 20. minutě kdy si na načechraný Asensiův centr vyskočil Karim Benzema, ale trefil pouze bok Ricovy brány. O tři minuty později byl u míče opět skvěle hrající Asensio jenž přesnou přihrávkou vyslal Cristiana Ronalda, který překonal Rica kolem bližší tyče.

Ve 31. minutě hrál Jesus Navas v pokutovém území rukou a sudí Martinez Munuera správně nařídil penaltu. K pokutovému kopu se postavil Cristiano Ronaldo a ikdyž Sergio Rico odhadl správný směr a dokonce letící míč zasáhl, v jeho cestě do brány mu však zabránit nedokázal a CR7 přidal svůj druhý gól.

Crisitano Ronaldo mohl dokonat hattrick po parádně sehrané akci s Benzemou a Lucasem. Rico si však s Ronaldovou akrobatickou střelou hravě poradil. Od této akce uběhly tři minuty a skóre se po čvrté měnilo. Po parádním protiútoku, který dobrým pressingem zahájil Cristiano Ronaldo. V průběhu akce se po menším ťukecu dostal ke střele Toni Kroos a nedal Ricovi šanci.

Devastace Sevilly ještě neskončila a o poslední gólový přírustek Realu se po skvělé práci Ronalda a Karima Benzemy prosadil mladičký Achraf a zvýšil na konečných 5:0. Na konci poločasu mohl skóre ještě upravit Lucas Vazquez, který se po volném přímém kopu ocitl sám před Ricem, ale jeho střela bohužel letěla přímo do náruče Španělského gólmana.

Druhý poločas začal ve volném tempu, kdy se Real Madrid snažil hrát trpělivý  fotbal a nechával míč na kopačkách hráčů Sevilly. Andalusané se do první vážné šance dostali v 53. minutě, kdy se po pěkné kombinaci dostal k zakončení Nolito. Jeho střela postřádala potřebnou razanci a skončila v rukavicích kostarického brankáře. O necelou půl minutu později se po průnikové přihrávce dostal ke střele Luis Muriel, ale Keylor si s jeho střelou hravě poradil.

Smolařem zápasu by mohl být vyhlášen Karim Benzema, jenž si naskočil na skvělý Marcelův centr, ale trefil pouze tyč. Ikdyž francouzský útočník neskóroval, tak odehrál velice slušný zápas.

V 82. minutě přišla poslední šance Sevilly, kdy se hezky uvolnil Jesús Navas a přihrávkou našel dobře postaveného Muriela. Kolumbijský střelec vyslal prudkou střelu, která proletěla mezi nohama bránícímu hráči, ale Navas byl dobře postavený a jeho pokus jednoduše zneškodnil. O čtyři minuty později se do poslední velké šance zápasu dostal Hakimi. Sergio Rico dobře zareagoval a zmenšil Achrafovi střelecký úhel a zabránil tak inkasování šestého gólu.

Dnes Real Madrid podal skvělý výkon a konečně ukázal proč je nejlepším týmem na světě. Jen doufám, že bude bílý balet v podobném tempu pokračovat na mistrovství světa klubů a poté 23. prosince proti Barceloně.