REPORT: Athletic Bilbao - Real Madrid 0:0. Bílý balet nevyužil zaváhání Barcelony

Čas 02. 12. 2017, 22:45 | Autor Jorquito
Isco proti hračům Bilbaa

Real Madrid na horké baskické půdě dohrával pouze v deseti po vyloučení Sergia Ramose. Oba týmy měly několik nebezpečných šancí, ale žádnou se nepovedlo proměnit, takže si nakonec body rozdělily.

Real Madrid začal zápas ve vysokém tempu a snažil se Bilbao zaskočit rychlým gólem, což se bohužel nepovedlo.

První velká šance přišla až v 8. minutě kdy Cristiano Ronaldo poslal na křídlo Isca, který poté centroval do pokutového území, kde byl nachystaný Karim Benzema. Francouzský útočník si pěkně zpracoval míč a poté vystřelil pouze do tyče.

O pět minut později se do šance dostal Aduriz, který hlavičkoval po načechraném centru od de Marcose, Navas však střelu viděl a pohotově ji vyrazil.

V 21. minutě se do šance dostal skvěle hrající Toni Kroos, který zkusil překvapit Kepu přízemní umíštěnou střelou, Tonimu se však tato rána příliš nepovedla a stočila se přímo do brankářovy náruče. Po této šanci pak byli delší dobu u slova hráči Bilbaa.

Vše začalo, když se po Marcelově autovém vhazování dostal k míči Karim Benzema, který neštastným odkopem nahrál přímo na nohu Susaetovi, jenž posunul míč na Rica. Španělskému záložníkovi trvalo dlouho než si míč nachystal ke střele, takže ji obrana Realu stihla zablokovat.

Madridskou obranu hlavně zlobil rychlý mladík Iňaki Williams a nejvíce zrovna ve 28. minutě, kdy se dostal do střelecké pozice a prověřil Keylora Navase, který brilantním zákrokem vyrazil pěkně mířenou střelu na roh.

V 29. minutě fauloval Casemiro a Bilbao obdrželo volný přímý kop, po jehož zahrání se dostal k míči Raul Garcia, jenž se ještě snažil přihrávkou najít Adurize. Tento třicetišestiletý útočník naštěstí příhrávku nezachytil, jinak by zakončoval do prázdné brány.

Real Madrid znovu ohrozil soupeřovu bránu až v 36. minutě, kdy si po Marcelově centru parádně zpracoval míč Cristiano Ronaldo avšak jeho střela z bezprostřední blízkosti vůbec netrefila bránu. Zbytek prvního poločasu spíše nudil, zvlášť když se Real Madrid postupnou kombinací snažil dlouhou dobu dostat na půlku soupeře a po několika marných pokusech si jistě museli někteří fanoušci rvát vlasy.

V poslední minutách se o vzrušení postarali postupně Varane s Benzemou, kdy se neúspěšně snažili vstřelit gól pomocí hlavičky.

Začátek druhého poločasu se hráčům v bílém příliš nepovedl, protože již v 47. minutě se ocitl ve skvělé pozici kanonýr Aduriz, ale s jeho střelou si Navas s přehledem poradil. Neuběhla ani půl minuta a u míče byli opět hráči Bilbaa. Do pokutového území mířil centr na Raúla Garcíu, který se po kontaktu s nohou Ramose marně domáhal pokutového kopu, který se podle opakovaného záběru nejspíš měl pískat.

V 55. minutě se skvěle hrající Williams probojoval až do pokutového území Realu, kde předal míč Susaetovi, jemuž se povedlo přelobovat, jak Ramose, tak Navase. Míč však cestou nakonec Navas škrtl rukavicí a změnil mu směr, který ho vrátil na kopačku Susaetovi, ten naštestí následnou střelou pouze trefil Keylora.

Po těchto šokových momentech se ujal řízení zápasu opět Real Madrid, který zhruba se začátkem 70. minuty ukázal svou sílu, bojovnost a nasazení. Oproti předchozímu průběhu zápasu šlo rozdíl opravdu poznat a po několika pěkných kombinacích a rychlých přihrávkách se dostal ke střele Ronaldo, který směřoval míč do Kepovy brány, ale trefil pouze tyč.

Real pokračoval v nátlaku a po další skvělé akci se ke střele dostal Marcelo, jehož dělovku Kepa opět vyrazil, ale příliš si neodpočinul. hráči bílého baletu přenesli hru na druhé křídlo, kde se do šestnácky probojoval Luka Modrič a prudkou přihrávkou hledal Ronalda, jemuž tečovaný míč sebral Kepa doslova z kopačky.

V 79. minutě vyslal Carvajal nadýcháný centr, který mířil přímo na hlavu Sergia Ramose, avšak brankář Bilbaa skvěle zareagoval a míč jěště v letu vyrazil přímo na Marcela, jehož následná střela z dálky letěla mimo tři tyče. Zinedine Zidane se na můj vkus až příliš pozdě rozhodl oživit sestavu. Střídání přišlo v 82. minutě, kdy Isca s Benzemou nahradili Kovačič a Mayoral.

Madridští nadále pokračovali v nátlaku, ale pouze do 86. minuty, kdy obdržel Sergio Ramos 2. žlutou kartu v zápase a tudíž se musel poroučet do sprch. Athletic Bilbao poté využívalo své početní převahy a zbytek poločasu se snažilo dát Realu gól. Do žádné velké šance se ale nedostalo.

V dnešním zápase mě nejvíce potěšil výkon Toniho Kroose, který se v posledních zápasech tlačí více dopředu a snaží se ohrožovat soupeřovu bránu střelami z dálky.