REPORT: Real Madrid - Las Palmas 3:0. Tři body zůstaly zaslouženě doma

Čas 05. 11. 2017, 22:41 | Autor podvinho
Casemiro slaví gól

Real Madrid byl před zápasem s Las Palmas postaven před jasnou situaci. Svěřenci Zinedina Zidana museli jednoznačně zvítězit a to také dokázali. Soupeře porazili jasně 3:0 po gólech Casemira, Marca Asensia a Isca.

Trenér Zinedine Zidane provedl v sestavě Realu pár změn, poprvé v soutěžním zápase v La Lize na Santiago Bernabéu dostal šanci stoper Jesus Vallejo. V základu pak nastoupili Isco i Marco Asensio, Luka Modrić zůstal na lavičce.

Real vstoupil do utkání velmi dobře a už ve 4. minutě měl první velkou šanci. Útočník Karim Benzema ale bohužel v samostatném úniku potvrdil, že je dost z formy a nadějnou akci zazdil střelou do brankáře hostů.

Poté se poprvé osmělili hosté, za Casillou ale zasáhl obránce Vallejo. Pak o sobě dal vědět hned dvakrát Cristiano Ronaldo. Nejdříve pálil z těžké pozice do boční sítě a ve 28. minutě krásnou střelou trefil tyč hostující branky.

Ve 41. minutě to konečně přišlo. Real rozehrál rohový kop, míč se dostal ke Casemirovi a domácí záložník hlavou pohotově zakončil. Mimochodem, šlo o první gól hlavou Realu v této sezoně. Poločasový výsledek byl 1:0.

Od začátku druhé půle byl Real lepším týmem a v 56. minutě Santiago Bernabéu nadšeně aplaudovalo. Marco Asensio totiž napřáhl z uctivé vzdálenosti, halfvolejem se trefil naprosto luxusně do šibenice a bylo to 2:0.

Od této chvíle bylo utkání rozhodnuté, hosté se dostávali k brance Kika Casilly jen sporadicky. A když už, většinou byl připravený vynikající Jesus Vallejo, který ve svém debutu předváděl fantastický výkon.

V 74. minutě pak přibil hřebíček do hostující rakve Isco po nádherném brejku a skvělé přihrávce Cristiana Ronalda. Na Portugalci ale byla viděl velká frustrace, že opět nedal branku. To se mu nepovedlo do konce utkání.

Rozhodčí ještě nejspíš v závěru odpustil Las Palmas jednu penaltu, ale to už Real mrzet nemuselo. Po dvou prohrách Zidanův tým zabral a vyhrál přesvědčivě 3:0. Po reprezentační pauze nás čeká derby na Atlétiku!