REPORT: Real Madrid - Real Betis 0:1. Bílý balet nezvládl zápas s Betisem a poprvé v sezóně prohrál

Čas 20. 09. 2017, 23:55 | Autor Ondraa
Toni Kroos
Toni Kroos

Hráči Realu to po dnešním zápase od fanoušků pořádně schytají. Ani ve třetím domácím zápase sezóny nedokázali získat tři body a v boji o titul již výrazně ztrácí na suverénní Barcelonu. O vítězný gól se postaral Sanabria.

Zápas, který Real musel za každou cenu vyhrát, začal rozpačitě. Ačkoliv se hráči v bílém snažili kombinovat, byl to Betis, ktrý jako první zahrozil. Sanabria se ve vápně dostal k míči, propálil Keylora Navase, ovšem v cestě mu stál skvěle postavený Dani Carvajal.

Bílý balet začal svého soupeře tlačit hlouběji do vápna a hned se začali objevovat zajímavé příležitosti. Z velmi povedeného protiútoku, který měl na svědomí Luka Modrić, ovšem chorvatský reprezentant jen těsně minul Adánovu bránu. A byl to znovu Modrić, který se dostal do další velké šance, když mu míč skvěle předložil Gareth Bale. Luka však pouze přestřelil brankovou konstrukci.

Blížil se poločas a hráči Realu ne a ne se prosadit. Další gólovou šanci měl Isco, který se ve vápně krásně uvolnil, ale Antonio Adán vytáhl ze své dílny skvělý zákrok a střelu na zadní tyč vytěsnil.

Druhý poločas začal Real aktivně. Cristiano Ronaldo se po Baleově přihrávce dostal do zajímavé pozice, svůj pokus ale namířil příliš vysoko. O chvíli později sice připravil svým centrem skvělou pozici Carvajalovi, ten ovšem z voleje trefil pouze tyč soupeřovi svatyně.

Asi nejkrásnější akci zápasu měl na svědomí velmi aktivní Gareth Bale, když se po Lucasově centru opřel do míče patou. Ani tentokrát však Adán nezaspal a vytěsnil Baleův pokus na tyč.

Real otevřel obranu a najednou se Betis začal dostávat do slibných protiútoků. První Sanabriův gól ještě rozhodčí správně neuznal pro ofsajd. Ovšem běžela poslední minuta zápasu, Barragan poslal do pokutového území milimetrový centr, Sanabria si své postavení tentokrát pohlídal a hlavou uklidil míč za Navasovy záda.

Bílý balet tak nepotvrdil roli favorita a nečekaně ztratil i ve třetím domácím ligovém zápase v řadě. Tímto výsledkem rovněž přišel o svou sérii zápasů se vstřeleným gólem. Příští zápas svěřenci Zinédina Zidana odehrají v sobotu na hřišti Deportiva Alavés, kde musí bezpodmínečně vyhrát.