REPORT: R. Sociedad - Real Madrid 1:3. Los Blancos vezou z Baskicka důležité tři body

Čas 17. 09. 2017, 22:40 | Autor Larin
Borja Mayoral

Real Madrid to přeci jen zvládl! Zásluhou Mayorala a Garetha Balea si veze z horké sansebastianské půdy tři body a nadále stíhá první Barcelonu.

Zápas s Realem Sociedad byl z kategorie "veledůležitých". Po dvou zaváháních na domácí půdě s Valencií a Levante si strádající Real nemohl dovolit další ztrátu. Barcelona je na vrchu tabulky s plným počtem bodů a sedmibodová ztráta by mohla mít vážné následky.

Los Blancos přijeli na Anoetu v oslabené sestavě. Chyběli suspendovaní Ronaldo s Marcelem, kvůli zraněním zápas vynechali také Benzema, Kroos, Vallejo či Kovačič.

Šanci na hrotu tak dostal Borja Mayoral, kterému stačilo devatenáct minut, aby otevřel skóre. Využil skvělé fyzické práce Ramose, který odtlačil bránícího hráče a mladý španělský útočník tak měl otevřenou cestu ke svému prvnímu soutěžnímu gólu v dresu Bílého baletu.

Netrvalo to však dlouho a domácí vyrovnali po povedené voleji Kévina Rodriguese. Stejný hráč si nicméně onedlouho vstřelil vlastňák a do šaten tak šli s lepší náladou hostující Los Blancos.

Druhý poločas byl o něco klidnější než první půle, i tak však nabídl zajímavé momenty. Hlavního slova na listině střelců se ujal Gareth Bale, který po parádním Iscově pasu utekl všem obráncům a povedeným lobem překonal Rulliho.

Oba celky nabídly parádní podívanou, která vyústila přičtením tří důležitých bodů na konto celku z hlavního města.

Další kolo je na plánu již ve středu, na Santiago Bernabéu přijede sevillský Betis.