První ligové El Clásico má své datum. Bude se hrát těsně před Vánoci

Čas 11. 09. 2017, 08:40 | Autor Laša | Zdrojas.com
Marco Asensio
Marco Asensio

Prezident LFP Javier Tebas prozradil posluchačům rádia Onda Cero datum prvního ligového utkání mezi Realem a Barcou v sezóně. Šéf La Ligy oznámil, že El Clásico se odehraje 23. prosince od 13:00 na Santiago Bernabéu v Madridu.

Duel dvou rivalů se odehraje v rámci 17. kola La Ligy, které je na programu mezi 20. a 21. prosincem. Posunutím termínu vyšla ligová federace vstříc Bílému baletu, který bude od 13. prosince reprezentovat Evropu na mistrovství světa klubů. To se bude hrát ve Spojených arabských emirátech, na kterém budou Merengues obhajovat prvenství z loňského roku.

Kvůli účasti na mistrovství světa klubů bude mít Real odložen již zápas 16. kola s Leganésem. Prosincový program Los Blancos bude velmi náročný. Měsíc bude zahájen na San Mamés proti Bilbau. Následovat budou dvě domácí utkání – nejprve závěrečné kolo skupiny Ligy mistrů proti Dortmundu, následované ligovým duelem proti Seville. Poté již zmíněné mistrovství v Emirátech a na závěr tedy El Clásico.  Prosinec tedy bude dost možná jedním z rozhodujících měsíců v sezóně. 

Klíčová slova: el clasico

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!