REPORT: Gijón - Real Madrid 2:3. Další infarktový závěr i tentokrát výherní

Čas 15. 04. 2017, 18:00 | Autor Larin
Isco
Isco

Real Madrid to opět dokázal. Tentokrát ne zásluhou Sergia Ramose, nýbrž naprosto famózního Isca, který se postaral o dvě branky.

Gijón před zápasem patřil mezi tři týmy, kterým se v letošní sezóně nepodařilo obrat někoho z 'Velké trojky' (Atlético, Barca, Real) o body. A oslabený kádr Realu včetně nažhavené atmosféry na stadionu Molinón napovídal, že by to možná i mohlo změnit.

První poločas se odehrával víceméně v podobě nekonečného bušení madridských na zavřená vata pětičlenné obrany Gijónu. Navzdory tomu, první gól zápasu vstřelili domácí - jeden z útočících hráčů parádním obloučkem vysunul hroťáka Čopa, který nemilosrdně překonal bezmocného Casillu.

Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. O tři minuty později si míč v šestnáctce našel Isco, prokličkoval kolem tří hráčů a svou slabší nohou vymetl pavučiny Cuellarovy branky. Parádní gól.

Tak či tak, navzdory ještě několika dalším šancím skončila první půle nerozhodně. Real byl lepším celkem - ačkoliv pouhých 5 střel (z toho jedna jediná na branku) není statistikou, kterou by se měl královský celek proti sestupujícímu klubu chlubit.

Druhá půle začala obdobně. Již po pěti minutách šli domácí opět do vedení - tentokráte po chybě obrany, která nepohlídala nabíhající hráče. Stav 2:1 a 40 minut do konce. Kolikrát jsme to již letos viděli..

Real musel zapnout. Šance měl, ale Cuellar či rozhodčí byli neoblomní. První jiskřičku naděje vykřesal Álvaro Morata, který srovnal na 2:2 po parádním Danilově centru.

Samostatný odstavec si pak zaslouží Isco. Je obrovská škoda, že jeho sólo přes půl hřiště, kdy vymíchal většinu asturských hráčů, neskončilo gólem. I tak se však náš zlatý španělský hoch dočkal - těsně před začátkem nastavení napřáhl zpoza vápna a pozemní ranou k tyči donutil gijonského brankáře kapitulovat potřetí.

Real to opět zvládl. Fanoušci budou mít sice hlavu plnou šedivých vlasů, ale zatím to za to stojí. Další zápas v lize je El Clásico, kde půjde o všechno. Ještě předtím však na Bernabeu zavítá Bayern, který přijede otáčet nepříznivý výsledek z Mnichova. HASTA EL FINAL, VAMOS REAL!