REPORT: Real Madrid - Alavés 3:0. Los Blancos si připisují zasloužené 3 body

Čas 02. 04. 2017, 18:08 | Autor Hleďas
Karim Benzema

Real Madrid udělal další krok k zisku ligového titulu. Na domácí půdě porazil nepříjemné Deportivo Alavés 3:0 a připisuje si tři body!

Po reprezentační pauze jsme se konečně dočkali ligových zápasů. Real Madrid hostil Deportivo Alavés - nováčka ligy, který však jako nováček rozhodně nepůsobí a vyhřívá se na pohodlném 10. místě tabulky.

Před zápasem se držela minuta ticha za Juanita, který zemřel přesně před 25 lety. Do zápasu Los Blancos vstoupili aktivně, ale srážely je časté nepřesnosti. Karim Benzema se několikrát dokázal dostat do vápna, ale ke střele to nevedlo. Když už se Realu podařilo vystřelit, gólman Alavésu zasahovat nemusel. Mimo postupně mířili Benzema, Bale, Carvajal nebo Isco. Na dlouhou dobu nejzajímavější věcí tak bylo nucené střídání Varana už v 11. minutě zápasu.

Prvních 25 minut se hráči Bílého baletu pouze zastřelovali, poté však z jejich kopaček přišlo skutečné nebezpečí. Ve 27. minutě Ronaldo u rohového praporku vykoupal hráče Alavése, ale proti jeho střele musel gólman Pacheco zasáhnout. To však nedokázal o 4 minuty později, když si Benzema narazil s Carvajalem a nedal Pachecovi šanci.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Realu hodně lehkovážně. Často ztráceli míče a Alavés si vypracoval několik šancí. Tu největší měl po hodině hry Edgar, který však zamířil mimo. Zápas se vůbec nepovedl Modričovi, který působil unaveně, hodně kazil a nakonec ho nahradil Kovačič. S příchodem Kovačiće se osmělili i hráči Merengues. V 85. minutě si na přihrávku Ronalda naběhl Isco a krásnou střelou nedal Pachecovi šanci. Klid do duše fanouškům Realu a trenérovi Zidanovi pak přinesl Nacho, který dorazil skvělý volný přímý kop v podání Garetha Balea.

Real tak získal 3 body. V tabulce má nyní odehráno stejně zápasů jako druhá Barcelona a má o 5 bodů víc. Barcelonu večer čeká duel na hřišti Granady. Zidane může být se zápasem spokojený, žádné galapředstavení se sice nekonalo, ale 3 body jsou doma, navíc pošetřil důležité hráče, což se bude v nabitém dubnu určitě hodit.