REPORT: Atlético - Real Madrid 0:3. Prokletí prolomeno, Madridu vládne Real

Čas 19. 11. 2016, 22:30 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo

Parádní večer si pro fanoušky přichystali hráči obou madridských celků. Pěkné šance jsme viděli na obou stranách, byť výsledek zavání debaklem. Real díky hattricku Cristiana Ronalda prolomil tři a půl roku trvající sérii bez výhry a zůstává na čele La Ligy se čtyřbodovým náskokem.

Poslední ligové derby na stadionu Vicente Calderóna. Atlético se loučí se svým věhlasným stánkem a během příštího léta se přesune do nového. I proto to byla velká výzva - pokořit odvěkého rivala ještě jednou a protáhnout neporaženost v lize na více, než 'jen' 1302 dnů.

Zápas začal za bouřlivé atmosféry v poměrně vysokém tempu. Míč létal ze strany na stranu a domácí ukazovali, že se hodlají rvát tvrdě. Na více než pár nebezpečných náznaků se však během první půle nezmohli.

První velkou šanci měl Cristiano Ronaldo. Portugalec se na hranici malého vápna vyhoupl a hlavičkou trefil spodní část branky. Oblak balón zastavil parádním reflexním zákrokem na brankové čáře.

Atlético váhalo hlavně při rozehrávce. Ronaldem vybojovaný míč si i díky několika odrazům od bránících hráčů navedl na levačku Luka Modrič, proti však stál opět Oblak.

Velký moment portugalské sedmičky přišel až ve 23. minutě. Ronaldo měl úvod zápasu velmi povedený a gól tak (byť se štěstím) přišel jako velká odměna. Cristinův přímák trefil zeď, která změnila trajektorii tak, že na něj Oblak nebyl schopný dosáhnout - 0:1.

Poprvé v letošní sezóně také můžreme napsat, že Real konečně makal jako tým. Bale s Vázquezem na křídlech parádně pomáhali pevné obraně, vraceli se i hroťáci Ronaldo s Iscem. Ano, rodák z Málagy opravdu hrál jakéhosi druhého hrotového útočníka.

Pokud jste očekávali opravdové peklo, dočkali jste se ho během začátku druhé půle. Realu nevycházelo vůbec nic. Jakýkoliv balón se Merengues snažili odkopnout, vždy skončil na kopačkách hráčů Rojiblancos. Real místy nevěděl kudy kam a dobrých patnáct minut nepřekročil půlku.

Konstantní tlak Atletů v bouřlivé atmosféře neustával a inkasování branky by bylo bývalo pouhou otázkou času. Jenže, i Indiáni začali dělat chyby a Real toho využil nejlepším způsobem.

Dlouhý nákop nešikovně netrefil Savič a místo toho ve své šestnáctce lehce podrazil Ronalda. Portugalský forvard je v podobných situacích již ostřílený a rád jich využívá. Neváhal s rychlým pádem na zem a rozhodčí Borbalán mu to toleroval. Následnou penaltu sám faulovaný proměnil na jedničku střelou do levého dolního rohu - 0:2.

Atlético se opět vydalo bušit na pevná vrata defenzivy Bílého baletu a opět nebylo úspěšné. Real toho využil i potřetí - Isco vyslal to sprintu Balea, který míč předložil Ronaldovi a ten završil svůj hattrick doťuknutím do prázdné branky.

Jak řekli naši katalánští kolegové - tečovaný přímák, penalta a dorážka do prázdné nic neznamená. Ale Ronaldův výkon dnes byl opravdu hodný starého dobrého Cristiana. Možná, že mu opravdu došlo, jak nevhodné jeho poslední výkony byly.

Za vypíchnutí stojí také parádní výkon Isca. Kličky, přihrávky, kontrola míče - vše na jedničku. Mladý kouzelník si jednoznačně řekl o základní sestavu, do které se, při absenci Kroose, nebude velký problém dostat.

1302 dnů trvající šňůra byla konečně přestřihnuta a stadion Vicente Calderóna se s ligovým derby nerouzloučil zrovna vhodným způsobem. Real je stále první a na Barcelonu, která zaváhala s Málagou, má již čtyřbodový náskok.

Další zápas je na plánu v úterý, Real cestuje do Lisabonu. Od 20:45 jej bude možné sledovat na O2 Sport.

Logo Atlético Madrid - Logo Real Madrid 0:3

Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, Godín, Savič, Filipe Luis - Saúl, Gabi, Koke, Carrasco - Griezmann, Torres

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo - Vázquez, Kovačič, Modrič, Bale - Isco, C. Ronaldo

Góly: 23., 71. (pen.) a 77. Cristiano Ronaldo

Střely (na branku): 16 (5) - 12 (7)

Žluté karty: 26. Gabi, 63. Koke, 71. Godín, 84. Juanfran - 63. Ronaldo, 78. Lucas

Držení míče: 47% - 53%

Fauly: 21 - 14