REPORT: Real Madrid - Osasuna 5:2. Pohodové sobotní odpoledne s hromadou gólů

Čas 10. 09. 2016, 17:50 | Autor Larin
Luka Modrič
Luka Modrič

Real Madrid podle očekávání zvládl duel s Osasunou a zvítězil 5:2. O góly se postarali Cristiano Ronaldo, Danilo, Sergio Ramos, Pepe a Luka Modrič.

Real Madrid nastoupil do třetího kola La Ligy Santander v hodně obměněné sestavě. S odpočívajícím Marcelem a stále neuzdraveným Coentrãem dostal na levém kraji obrany šanci univerzál Nacho. Místo Daniho Carvajala pak zaujal Danilo.

Zároveň se jednalo o první start v sezóně 2016/2017 i pro Pepeho a Cristiana Ronalda. První jmenovaný se konečně zapojil po prodloužené dovolené, kapitán čerstvých mistrů Evropy vyléčil zraněné koleno.

6 minut. Tak dlouho trvalo bestii jménem Cristiano Ronaldo rozvlnit síť pamplonské branky. Baskům nevyšla ofsajdová past, Gareth Bale se dostal do úniku a situaci dva na jednoho vyřešil přihrávkou na volného Ronalda, který neměl sebemenší problém se skórováním.

Po většinu zápasu Real jednoznačně dominoval. Druhý gól přišel ve 40. minutě - Ronaldův dloubáček nalezl ve vápně Moratu, jehož hlavičku vyrazil připravený Nauzet Pérez. Míč však vyrazil pouze k Danilovi, který propálil všechno, co mu stálo v cestě - 2:0.

Madridistas dostali před poločasovým hvizdem ještě jeden důvod k radosti. Na Kroosův roh si v posledních sekundách první půle naskočil kapitán Sergio Ramos a přesnou hlavičkou donutil Nauzeta Péreze potřetí kapitulovat.

Po přestávce se začalo podobně, jako se skončilo. Real byl mnohem nebezpečnějším týmem a z kontstantního tlaku vytěžil i čtvrtý gól - Kroosův roh našel hlavu Pepeho a portugalský stoper i díky chybě brankáře hostí vstřelil svůj první letošní gól.

O šest minut později se domácí radovali popáté. Ťukec před pokutovým územím završil parádní střelou do pravé části branky Luka Modrič.

Real se poněkud euforicky hnal dopředu a vypouštěl souboje v defenzivě. V 64. minutě neuhlídal Oriola Rieru v pokutovém území Pepe a dal Osasuně první šanci k alespoň částečnému stažení náskoku - 5:1.

Merengues se však nepoučili a kapitán Ramos o necelých deset minut později vyrobil obrovskou hrubku, kterou jakžtakž napravil penaltovým zákrokem. Nařízenou jedenáctku však Casilla chytil a odčinil tak Ramosův přešlap.

Laxní přístup obrany vyvrcholil druhým gólem Osasuny. Centr do vápna si našel stoper David García a ještě kosmeticky upravil skóre na konečných 5:2.

Smolařem dne byl dost pravděpodobně Karim Benzema. Francouzský forvard se vrátil po zranění a za 24 minut na hřišti vytvořil tři tutovky - dvakrát však zvonila branková konstrukce, potřetí mu selhala mířidla.

Real Madrid je tak alespoň na čas opět na čele. Předběhnout ho může pouze Las Palmas (které dnes odehraje zápas v Seville) a také Barcelona, která hostí Alavés.

Další zápas je na programu již ve středu - na Bernabeu přijede alma mater Cristiana Ronalda a Pepeho. Utkání se Sportingem začíná ve 20:45.

Logo Real Madrid - LogoOsasuna 5:2

Real Madrid:
Casilla - Danilo, Ramos, Pepe, Nacho - Kroos, Modrič, Kovačič - Bale, Morata, Cristiano Ronaldo

Osasuna: Nauzet - Tano, D. García, M. Flano, U. García, Fuentes - Oier, Fausto Tienza, De las Cuevas - Kenan Kodro, Riviere

Góly: 6. Cristiano Ronaldo, 41. Danilo, 45+1. Ramos, 56. Pepe, 62. Modrič - 64. Riera, 78. García

Žluté karty: 70. Danilo, 72. Ramos - 17. Flano, 32. García

Střely (na branku): 25 (11) - 10 (3)

Držení míče: 61% - 39%

Fauly: 14 - 14

Klíčová slova: report, osasuna