REPORT: Real Madrid - Celta Vigo 2:1. Hektický zápas rozhodl parádní střelou Kroos

Čas 27. 08. 2016, 22:10 | Autor Larin
Toni Kroos je rozhodl zápas excelentní ranou

Real Madrid s odřenýma ušima vydřel tři body v úvodním domácím duelu se Celtou Vigo. O góly se postarali Álvaro Morata a Toni Kroos.

Ligová sezóna se vrátila na Santiago Bernabeu a fanoušci měli velká očekávání. Přeci jen, první domácí utkání je pro všechny velmi prestižní.

Real nastoupil v oslabené sestavě. Kvůli zraněním chyběli Navas, Ronaldo, Benzema, Isco i Coentrão. Šanci v útoku tak opět dostalo španělské duo Morata-Asensio.

Merengues nebyli úplně dominantním celkem. Tým Zinedina Zidana pouštel hosty do nebezpečných kombinací - Casillovu branku ohrozili Bongonda i Wass.

Útok Realu vypadal bez dvou útočných es Benzemy s Ronaldem poněkud bezzubý. Hlavní iniciativy se tak ujal Luka Modrič - nejprve z velké dálky trefil břevno, podruhé ho z podobné pozice vychytal Álvarez.

Pokud se diváci v první půli nudili, v té druhé to rozhodně nehrozilo. Celta začala zápas aktivněji a vypracovala si hned z kraje poločasu několik zajímavých příležitostí, hlavní slovo však patřilo Realu.

První gólovku druhé půle měl Gareth Bale - jeho precisní ranu z přímého kopu však fantasticky vytlačil Álvarez. O pár minut později mu byl i veškerý um k ničemu. Asensiovu tutovku ještě vychytal, na Moratovu dorážku byl však krátký - 1:0.

Celta potvrdila pověst nebezpečného týmu a ani za nepříznivého stavu se nevzdala. Opět se naplnilo staré známé 'nedáš, dostaneš'. Morata v úniku trefil tyč, o pár minut později se po chybě obrany Realu radoval na druhé straně Orellana.

Remizovat dvě desítky minut před koncem s tak nevyzpytatelným týmem je velké zahrávání si s ohněm. Galicijský tým mohl jít dokonce do vedení po protiútoku čtyři na jednoho, Bongonda však celou akci zazdil o jediného bránicího hráče.

A tak se slova ujal opět Real a udělal to ve velkém stylu. Lucas Vázquez nabil za vápnem Tonimu Kroosovi a ten pálil ostrými. Parádní pozemní střela, díky které tento německý středopolař skóroval např. proti Rayu Vallecanu v listopadu 2014, se od tyčky odrazila přímo za Álvarezova záda.

Bolelo to, ale vytoužené tři body zůstaly doma. Další zápas bude následovat až za dva týdny, Los Blancos bude hostit baskickou Osasunu.

Logo Real Madrid - Logo Celta Vigo 2:1