REPORT: Sociedad - Real Madrid 0:3. Skvělý vstup do sezóny zařídili Bale s Asensiem

Čas 21. 08. 2016, 22:06 | Autor Larin
Gareth Bale
Gareth Bale

Real Madrid zvládl těžký zápas na úvod ligové sezóny a poměrně lehce si poradil s Realem Sociedad. Dva góly obstaral Gareth Bale, jednou se trefil také Marco Asensio.

Real Madrid neměl lehkou úlohu. Anoeta je záludné místo, kde zaváhal nejeden favorit. S týmem navíc neodcestovalo hned několik hvězd - zraněný je Coentrão, Ronaldo i Benzema, v posledním kole loňské sezóny se navíc vykartoval Modrič.

Bílý balet začal ligovou sezónu opravdu parádně - již ve druhé minutě si na Carvajalův nadýchaný centr naskočil Gareth Bale a hlavičkou nedal Rullimu šanci. Velšský forvard tak při absenci hlavních 'kanónů' opět potvrdil roli lídra.

Navzdory několika chybám a nepřesnostem byl Real jednoznačně lepším celkem na hřišti. Mladý argentinský brankář v bráně Realu Sociedad však hned několikrát parádně zasáhl proti nebezpečným projektilům z kopaček Merengues.

Velkým plusem byl výkon Álvaro Moraty. Španělský útočník jakoby zapomněl na neslavné výkony z přípravy a rázem nabyl skvělé formy. Skvěle se prosazoval proti obraně baskického celku a několikrát opravdu zavařil defenzivě.

Druhý gól přišel ještě před poločasovým hvizdem. Raphaël Varane parádním lobem našel nabíhajícího Marca Asensia, který nekompromisním lobem nedal Rullimu šanci. Mladý supertalent vstřelil svůj druhý gól ve druhém zápase za královský klub.

Druhý poločas byl o poznání svižnější. San sebastianský celek se více tlačil dopředu, čímž otevíral zadní vrátka rychlým kontrům Realu. Morata ani Kroos však Rulliho potřetí nepřekonali.

To se povedlo až v úplném závěru zápasu. Střídající James vyslal do úprku rychlonohý velšský expres Garetha Balea, ten obešel vyběhnuvšího Argentince a pohodlně dopravil míč do sítě.

Real tak navzdory pesimistickým očekáváním zvládl těžký úvod sezóny. Nyní ho čeká domácí zápas s nevyzpytatelnou Celtou Vigo.

Logo Real Sociedad - Logo Real Madrid 0:3

Real Sociedad: Rulli - Zaldúa, González, Martínez, Yuri - Bergara, Illarramendi - Oyarzábal, Zurutuza, Conacha - Juanmi

Real Madrid: Casilla - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos, Casemiro, Kovačič - Bale, Morata, Asensio

Góly: 2. a 90+4. Bale, 40. Asensio

Žluté karty: 37. Oyarzábal, 68. Zaldúa, 87. Yuri - 50. Casemiro, 54. Morata, 87. Ramos

Střely (na branku): 8 (0) - 18 (8)

Držení míče: 45 % - 55 %

Fauly: 22 - 11