REPORT: Real Madrid - Valencie 3:2. Nelichotivá série s Los Che byla prolomena

Čas 08. 05. 2016, 18:47 | Autor Larin
Álvaro Arbeloa

Real Madrid získal v 37. kole tři body a prolomil tak prokletí trvající čtyři sezóny. Dva góly vstřelil Cristiano Ronaldo, jeden zásah přidal Karim Benzema.

Předposlední zápasy letošního ročníku španělské La Ligy se všechny hrály netradičně ve stejnou dobu. Zatímco Real Madrid hostil nevyzpytatelné Netopýry z Valencie, druhé Atlético čekal zápas na hřišti sestupujícího Levante a barcelonský Camp Nou hostil derby v Espanyolem.

V prvních dvaceti minutách nebylo na Santiago Bernabeu nic moc k vidění. Nudný zápas okořenil až Cristiano Ronaldo, který přesně mířenou střelou zpoza pokutového území nedal skvělému Alvesovi šanci.

Brazilský brankář se zapotil o poznání více než jeho protějšek Kiko Casilla. Zatímco valencijská stálice vychytala šance Ronalda, Vázqueze a Benzemy, Kiko Casilla zasahovat nemusel. Valencijští totiž ve své jediné příležitosti hned dvakrát netrefili odkrytou branku.

Druhý gól přidal i s přispěním čárového Karim Benzema. Francouzský útočník byl za řadou pruhované defenzívy již při centru Ronalda, na 24. ligový gól mu nakonec nešťastně nahrál Portugalec Cancelo.

Druhý poločas nabídl podívanou ještě zajímavější. Valencie se nezatáhla a naopak se začala tlačit dopředu. Casillu hned několikrát zachránila branková konstrukce, španělský brankář však předvedl i parádní zákroky.

Snížení přišlo po katastrofálním odkopu Raphëla Varana. Francouzský stoper přihrál na střelu Rodrigovi, který se nemýlil.

Hra se přelévala ze strany na stranu a opravdu bylo na co koukat. O čtyři minuty později mohli Madridistas jásat potřetí – Alvese podruhé v zápase překonal Cristiano Ronaldo.

Valencii se podařilo v poslední desetiminutovce po krásné střele Gomese snížit, na vyrovnání to však nestačilo. Zahrál si také Álvaro Arbeloa, který se tak rozloučil se svojí hráčskou kariérou v dresu Realu Madrid vítězně.

Barcelona si hravě poradila s Espanyolem a po výhře 5:0 zůstává první. Překvapením však byl výsledek Atlética, které nečekaně prohrálo na hřišti posledního Levante a propadlo se na třetí místo.

Poslední kolo se hraje za týden – Barcelona hraje na hřišti čerstvě zachráněné Granady, Real jede do La Coruñi.

Logo Real Madrid - Logo Valencie 3:2