REPORT: Rayo Vallecano - Real Madrid 2:3. Po šíleném úvodu skvělý obrat

Čas 23. 04. 2016, 18:10 | Autor dede222
Gareth Bale
Gareth Bale

Real Madrid si opravdu umí zavařit. Ve 35. kole La Ligy na půdě Raya Vallecana totiž pořádně prospal úvod a už po čtrnácti minutách prohrával 0:2. Pak se ale hosté konečně probrali, hlavně díky skvělému Garethu Baleovi vyhráli 3:2 a zůstali ve hře o titul.

Zápas sa začal nie až tak zle. Gareth Bale trafil z dalekonosného pokusu tyčku. Lenže čo sa stalo potom, sa opisuje len veľmi ťažko. Bebé si poľahky prešiel cez Danila, prihral cez celé pokutové územie a ľahkú loptu dorazil na 1:0 Embarba.

Real Madrid nezareagoval nijako. Pokračoval v robení veľmi lacných chýb a to ich stálo veľa. V 14. minúte pôsobil veľmi stratene Raphael Varane, ked najprv pustil lacný roh a potom sa od neho odrazila lopta k Mikuovi, ktorý v pohode dorazil.

Los Blancos vyzerali na uterák, možno aj dva. Zidane si v hustom daždi zobliekol tréningovú vetrovku a obliekol si radšej kabát. Ten si určite zoberie aj do Manchestru.

Real i nadalej robil lacné chyby a zachraňovať musel Keylor Navas po strele, či lepšie povedané bombe od Bebého. Biely balet začal viac presovať a z rohu Kroosa sa presadil Bale. Po prvom polčase, ktorý bol mizerný zo strany hostí, mohol Zidane dakovať, že stačilo dať jeden gól a je to minimálne remíza.

A tak sa aj stalo. Danilo odcentroval skvelo a Lucas sa v nevinnej situácii pre obranu Raya pretlačil k lopte a hlavičke a bolo to 2:2. Lenže odvtedy hostia začali dominovať hre ale šance prichádzali len po hriechu.

V druhom polčase videli domáci 6 žltých kariet a pôsobili veľmi unavene. Pár brejkov Rayo odvrátilo, lenže obrovskú chybu si neodpustili a Gareth Bale si prebral loptu a bol rozhodnutý, že dá gól a gól to aj bol. Domáci brankár Juan Carlos čelil 3 šanciam a dostal 3 góly. Paco Jeméz ho za výkon nepochváli.

Hoci ostávalo pomerne dosť času, Rayo mlelo z posledného a hostia už kontrolovali loptu. Aj tak ešte prišla infarktová situácia v pokutovom území Realu, ale strela bola zblokovaná na roh. Real Madrid zvíťazil heroicky 3:2 a ostáva v boji o titul v La Lige.

Rayo Vallecano - Real Madrid 2:3

Rayo Vallecano: Carlos - Tito (78. Rat), Amaya, Crespo, Quini - Trashorras, Jozabed (54. Iturra) - Bebé, Embarba, Hernandéz (54. Guerra) - Miku.

Tým Real Madrid: Navas - Danilo, Pepe, Varane, Nacho - Isco, Kovačić (78. James), Kroos - Bale, Benzema (42. Lucas), Jesé (63. Modrić).

Góly: 7. Embarba, 14. Miku - 37. Bale, 52. Lucas, 82. Bale

Žluté karty: 53. Jozabed, 62. Crespo, 67. Iturra, 73. Trashorras, 76. Amaya, 83. Rat  - 66. Kovačić
Rozhodčí: Jose Luis Hernandéz Hernandéz
Diváci: 13 334