REPORT: Eibar - Real Madrid 0:2. Šedý výkon s tříbodovou tečkou

Čas 29. 11. 2015, 17:53 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo v akci

Real Madrid si poradil s Eibarem a konečně získal plný počet bodů i ve španělské lize. Výkon však nebyl vůbec oslnivý a Real se držel jen zuby nehty. Po Ronaldově penaltě se hra uklidnila a tým si mohl vychutnat první listopadovou ligovou výhru.

Real Madrid navštívil Eibar teprve potřetí v historii. V roce 2004 v malém městě na severu Španělska pouze remizoval 1-1, v loňské sezóně si s poklidem odvážel tři body po výhře 0-4.

Při absenci několika důležitých hráčů bylo nutné improvizovat. Podle oficiální grafiky hrál Real v rozestavení 4-4-2. Danilo se už proti Šachtaru zabydlel na pozici levého beka,  malým překvapením byl Mateo Kovačič na levém okraji zálohy.

Zápas začal ve svižném tempu, domácí od začátku ukazovali, že nehodlají před věhlasným klubem z Madridu couvnout. Real hlavně v prvních minutách působil chaoticky, jedna nepřesnost střídala druhou. Po sérii rohových kopů domácích přišla i první střela - španělský útočník Enrich prověřil pozornost Keylora Navase z dálky.

První gólová šance na sebe nenechala dlouho čekat. Po nadýchaném pasu Jamese Rodrígueze se před bránou ocitl Cristiano Ronaldo, svým dloubáčkem však domácího brankáře nepřekonal. Mířidla měl vychýlená i Mateo Kovačič, který z dorážky netrefil poloprázdnou bránu.

Kolumbijský záložník vymyslel i další slibnou šanci, když našel na levém křídle rozběhnutého Danila. Tomu se však technický obstřel nepovedl a jen vyprášil Riesgovi rukavice.

Taktika Realu byla jasně daná - využít rychlých nohou Balea a Ronalda. Ačkoliv kolmé pasy záložníků nacházely své cíle, jasně proti byli čároví sudí. Hned v několika případech odmávali ofsajd špatně. A to na obou stranách.

VIDEO | Góly Realu Madrid v Eibaru

Nejeden fanoušek zbledl, když se po zákroku Dos Santose zkácel k zemi Danilo. Jedinou náhradou je při momentální marodce dosluhující Álvaro Arbeloa a ztráta dalšího beka by byla nepřijatelná. Naštěstí se nejednalo o nic vážného.

První gól přišel až v závěru prvního poločasu. Z rohového kopu odcentroval po narážečce s Jamesem Luka Modrič a přesně našel připravenou hlavu Garetha Balea. Velšský reprezentant se nemýlil a otevřel skóre svým třetím gólem v letošním ročníku La Ligy.

Druhý poločas začal podobně jako ten první - nuda a šeď. Usínající diváky probrala až šance z 55. minuty, kdy si na Baleův centr naskočil Cristiano Ronaldo a pokusil se akrobatickým zakončením ohrozit Riesegovu bránu. Míč však trefil velmi špatně, gól nůžkami mu zkrátka není přán.

Po této nepovedené akci začínal drápky zatínat i domácí tým. Hlavně při sérii několika rohových kopů měla obrana plné ruce práce. Real, stejně jako v první půli, spoléhal hlavně na rychlé protiútoky. Jeden takový mohl mít i gólovou tečku, rozhodčí však kontroverzní situaci ve vápně neposoudil jako penaltovou.

První střídání na sebe nenechalo dlouho čekat. Zklamaného Kolumbijce Jamese nahradil Lucas Vazquez. A nezačal vůbec špatně. Po pár minutách na hřišti vymyslel geniální pas na Ronalda, ten ale tváří v tvář golmanovi opět zaváhal a svou vytouženou branku nevstřelil. Další šanci měl ještě o několik sekund později, když si naskočil na Modričův centr z rohu. Opět nemířil přesně a jeho hlavička skončila pouze vedle levé tyče.

HODNOŤ VÝKONY HRÁČŮ »

Po osmdesáti minutách střídal i snaživý Mateo Kovačič. Spolu se svým krajanem Modričem byli dle mého názoru nejaktivnější a týmu nejprospěšnější.

Pozornost se však opět obrátila na prvního čerstvého hráče. Lucas Vázquez si svým průnikem do šestnáctky vykoledoval faul. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Cristiano Ronaldo doprostřed branky. Dal tak svůj devátý gól v letošním ročníku La Ligy.

Třetím střídajícím byl Dani Carvajal, který v závěru zápasu usedl na trávník. Pravděpodobně se nejednalo o nic vážného. Do hry se vrátil francouzský útočník Karim Benzema, který ještě před závěrečným hvizdem spálil nadějnou šanci.

Sečteno podtrženo, šlo o průměrný výkon. Důležité jsou tři body, které se povedlo před pouhými 6000 diváky urvat.

Další zápas čeká Real Madrid již ve středu, kdy zavítá na hřiště třetiligového Cádizu v rámci Copa del Rey. Utkání je na programu od 22:00.

Eibar Eibar - Real Real Madrid 0:2

Eibar: Riesgo - Capa, Pantic, Dos Santos, Juncà - Dani García, Adrián (70. Verdi), Escalante - Saúl Berjón (85. Hajrović), Sergi Enrich (86. Arruabarena), Inui.

Real Madrid: Keylor Navas - Carvajal (85. Benzema), Pepe, Nacho, Danilo - Modrić, Kroos, Kovačić (79. Casemiro) - James (65. Lucas Vázquez), Cristiano Ronaldo, Bale.

Střely (na branku): 8(3) - 17(6)

Drźení míče: 39 % - 61 %