REPORT: Bilbao - Real Madrid 1:2. Benzema poslal Bílý balet do čela ligy

Čas 23. 09. 2015, 22:53 | Autor podvinho
Karim Benzema dal dva góly

Zase to bylo těžké, zase to bolelo. Real Madrid to ale tentokrát zvládl, veze cenné tři body z horké půdy Athleticu Bilbao. Největší zásluhu na tom má útočník Karim Benzema, který dal oba góly hostů. Celkově viděli diváci napínavé utkání, po kterém je Bílý balet v čele La Ligy. Barcelona totiž prohrála vysoko 1:4 na hřišti Celty Vigo.

Real začal utkání na půdě Bilbaa velmi dobře, ujal se otěží zápasu. Výborně se jevil Mateo Kovačič, který dostal poprvé příležitost v základní sestavě. A brzy aktivita hostujícího týmu nesla ovoce.

Nutno dodat, že gól v 19. minutě Bilbao soupeři nabídlo na zlatém podnose. Důležitá byla ale práce Benzemy, který předvídal malou domů od obránce a byl u míče dříve než gólman Iraizoz. Se zakončením neměl problém - 1:0.

Real pokračoval v dobrém výkonu a mohl vedení navýšit. Jenže Toni Kroos pálil z dobré pozice nad, aktivního Kovačiče zase vychytal Iraizoz.

A chorvatský reprezentant si na španělského gólmana nepřišel ani chvilku před poločasem, kdy ho v obrovské šanci pouze napálil. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro hostující Real. Vedení bylo zasloužené.

Ovšem Bilbao se nikdy nevzdává a už vůbec ne na domácí půdě. Do druhého poločasu vlétlo velmi svižně a Real často nestíhal. Mnoho ze závarů v pokutovém území dokázali obránci na poslední chvíli odvrátit, jednou se při obranném zákroku zaskvěl Dani Carvajal.

Jenže v 67. minutě už bylo zle. Isco ztratil na útočné polovině míč a domácí podnikli rychlý brejk. Na jeho konci nacentroval Susaeta na volného Sabina a ten hlavou nedal Navasovi šanci. Stal se tak prvním, kdo Kostaričana v této sezoně překonal.

Odpověď Realu ale byla z říše snů. Bílý balet okamžitě zatlačil Bilbao a brzy znovu vedl. Modrić našel krásně volného Isca, který postupoval z úhlu do vápna Bilbaa. Tam perfektní přihrávkou našel Benzemu a ten míč zasunul do sítě. 2:1.

Rafael Benítez poté zvolil opatrnou taktiku, Real se zatáhl a hrozil z brejků. Bohužel ani jeden z nich nevyřešil gólově, přestože určitě měl. Když ale Navas výborně zasáhl proti Adurizovi, mohl se Real radovat. Cenné tři body za výhru 2:1 jsou doma.

Radost ještě zdvojnásobuje fakt, že Barcelona nečekaně prohrála 1:4 na půdě Celty Vigo. Real se tak dostal v tabulce o bod před ní a Atlético Madrid. Stejně bodů jako Real, ale horší skóre, má pak právě Celta Vigo.

Bilbao - Real Madrid 1:2

Tým Bilbao: Iraizoz - De Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga - San Jose (72. Rico), Beňat (85. Sola) - Susaeta (82. Ibai), Raúl García, Sabin - Aduriz

Tým Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - Kroos, Modrić, Kovačič (89. Vázquez) - Isco (72. Jesé), Benzema (80. Casemiro) a Cristiano Ronaldo.

Góly: 67. Sabin - 19. a 70. Karim Benzema