REPORT: Real Madrid - Getafe 7:3. Exhibiční show na závěr smutné sezony

Čas 23. 05. 2015, 22:20 | Autor podvinho
Cristiano Ronaldo dal další hattrick

Poslední zápas celé La Ligy pojaly Real Madrid a Getafe vyloženě exhibičně. Do obrany se hráčům evidentně příliš nechtělo, naopak ofenzivy obou týmů excelovaly. Nakonec se projevila kvalita domácích, kteří zajímavý duel ovládli v poměru 7:3. Další hattrick si připsal Cristiano Ronaldo.

Od začátku zápasu bylo vidět, že se hraje v podstatě jen o čest. Diváci neviděli strhující tempo, o to více bylo na hřišti různých fines, patiček a riskantních přihrávek. A ani na gól se příliš dlouho nečekalo.

Marcelo si vzal míč na levé straně a perfektním centrem našel volného Cristiana Ronalda. Nejlepší ligový střelec nezaváhal a míč poslal nechytatelně do branky hostů. 1:0.

Z vedení se ovšem Real radoval jen necelých deset minut. Ve 23. minutě napřáhl Sergio Escudero a míč poslal přesně k tyči. A aby toho nebylo málo, o další tři minuty později Getafe dokonce vedlo. Tentokrát se nechytatelnou střelou prezentoval Diego Castro. Nutno dodat, že defenziva Realu jako by neexistovala.

Jenže Real Madrid má Cristiana Ronalda. A Portugalec se opět nemýlil. Tentokrát se trefil z přímého kopu. Tedy ze situace, které se mu poslední dva roky vůbec nedaří. Proti Getafe ale mířil parádně. Obstřelil tříčlennou zeď a zakroutil míč přesně k tyči.

A nebyl by to Ronaldo, aby rovnou nezkompletoval hattrick. Hned o tři minuty později sám CR7 vybídl ke skórování Chicharita, který byl ve vápně Getafe jasně postrčen. Nařízenou penaltu Ronaldo s přehledem proměnil.

Cristiano Ronaldo tím zaznamenal svůj 48. gól ve španělské lize. Díky tomu se stal nejlepším střelcem, druhý Lionel Messi na něj ztratil pět branek. Portugalec tím zároveň získal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Evropy.

Ovšem že by se Getafe vzdalo? Tak to ne. Ještě do poločasu bylo srovnáno. A poslední gól, který Real Madrid v této sezoně dostal, padl symbolicky. Ano, po rohovém kopu. Ve shrumáži se nejlépe orientoval Mehdi Lacen a tvrdou ranou srovnal. Za stavu 3:3 se šlo do kabin.

Basket

Trofej z Euroligy ukázali fanouškům basketbalisté Realu (© RealMadrid.com)

Ve druhém poločase už na hřišti vládl pouze jeden tým. A k radosti většiny fanoušků to byl Bílý balet. Hned ve 47. minutě nejprve napálil Ronaldo před prázdnou brankou trestuhodně jen tyč, ovšem dorážející Chicharito se již nemýlil. 4:3.

Pět minut na to se domácí radovali znovu. Ronaldo přenechal přímý kop Jamesovi a kolumbijský šutér ho proměnil s velku bravurou. Plachtící Codina neměl nárok.

V 58. minutě přišel další velmi zajímavý moment. Ze hřiště odešel za ohromného aplausu a potlesku ve stoje Cristiano Ronaldo a nahradil ho mladičký Martin Odegaard. Ten se tím stal nejmladším hráčem, který kdy v La Lize nastoupil.

Odegaardovi trvalo dobrých deset minut, než se dostal pořádně do hry, pak ale ukázal, že to s míčem u nohy umí parádně. V další brance Realu nicméně prsty neměl. Skvělou souhru měli na svědomí Jesé a James. Přesným obstřelem zakončoval prvně jmenovaný a bylo to 6:3.

Zápas už se pochopitelně pouze dohrával. V dobré příležitosti se objevil Odegaard, ale míč mu utekl. Neprosadil se ani Jesé. Poslední slovo ovšem přeci jen domácí měli. V první nastavené minutě využili rychlého brejku a Marcelo po nezištné Jesého přihrávce zamířil do prázdné branky. Skóre se zastavilo, stav byl 7:3.

Přestože Real sypal do sítě Getafe jeden gól za druhým, v každém Madridistovi se mísily různé pocity. Pokud to máme vyjádřit jedním slovem, je na místě bohužel slovo zklamání. Závěr sezony bez trofeje byl prostě smutný.

Když ale fanoušci Realu začali pět minut před koncem hlasitě skandovat „Como no te voy a querer“, cítili jistě Madridistas hrdost. Hrdost a zároveň odhodlání do další sezony. V dobré i zlém, jedině a nikdy jinak - HALA MADRID!

Real Madrid - Getafe 7:3 (3:3)

Real Real Madrid: Casillas - Arbeloa (46. Carvajal), Pepe (40. Varane), Nacho, Marcelo - Jesé, Kroos, Illarramendi, James - Chicharito, Cristiano Ronaldo (58. Odegaard).

Tým Getafe: Codina - Carlos, Alexis, Naldo, Escudero - Lacen, Rodriguez (72. Felip) - Pedro Leon (84. Ivette Lopez), Castro (79. Diawara), Sarabia - Hinestroza

Góly (asistence):  13., 32. a 34 z pen. Cristiano Ronaldo, 47. Chicharito, 51. James, 71. Jesé, 90+1. Marcelo - 22. Escudero, 26. Catro, 42. Lacen

Žluté karty: 45. Jesé, 82. Marcelo - 34. Vigaray, 80. Alexis

Klíčová slova: report, getafe