REPORT: Rayo Vallecano - Real Madrid 0:2. Tuhý boj se šťastným koncem

Čas 08. 04. 2015, 23:59 | Autor Petric32
Cristiano Ronaldo (archivní foto)

Real Madrid čekal po vítězství 9:1 nad Granadou návrat na zem. V malém madridském derby Real dlouho výkonnostně za Rayem zaostával a nemohl se dostat do šancí. Ačkoliv domácí favorita téměř ve všech podstatných statistických údajích - včetně střelby a držení míče - předčili, nakonec to byl právě Real, kdo dvěma rychlými góly ve druhém poločase převážil misky vah na svou stranu. Bilancí 1+1 vítězství spoluzařídil nyní 37gólový Cristiano Ronaldo.

Kdo si snad myslel, že se po devítigólovém vystoupení s Granadou utkání s Rayem Vallecanem samo vyhraje, ten byl na omylu. Soupeř proti favoritovi jen dokázal, jak kvalitní formě se momentálně těší. Real to pocítil plným douškem.

Rayo mělo fantastický už samotný nástup do zápasu, kdy se ihned ujalo držení míče a postupného budování šancí. Mnohem více práce měl Iker Casillas, naopak na druhé straně mohl být Cobeño, o jehož nástupu do utkání se rozhodlo až krátce před výkopem, v naprostém klidu. Prakticky až po 40. minutě musel být v pozoru při Ronaldově hlavičce mimo. To kolem Casillase to lítalo mnohem nebezpečněji, nejdůležitější zákrok si brankář Realu připsal ve čtyřiačtyřicáté minutě, kdy vyrážel Trashorrasovu hlavičku.

Také ve druhé půli bylo Rayo dlouho aktivnější, byť Real už začínal vystrkovat růžky a branku soupeře ohrožoval častěji. V 55. minutě ještě Marcelova střela prolétla mimo, v 68. minutě zápasu už ale sektor hostů mohl propuknout v neskrývanou radost. Hlavou se prosadil Cristiano Ronaldo a načal tak čtvrtou stovku gólů za královský klub. Velký podíl na gólu měl však také Dani Carvajal, který ho svým průnikem po pravém křídle de facto zařídil.

HODNOŤ VÝKONY HRÁČŮ »

Tím se Real takříkajíc odšpuntoval a pět minut nato slavil druhou branku. Zpoza šestnáctky napřáhl ke střele James Rodríguez, jemuž taktak stihl uskočit Bale, a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. To už byl na hřišti také Isco, jenž nahradil Karima Benzemu, a který, jak se ukázalo, byl také zřejmě jediným hráčem z lavičky, jemuž Carlo Ancelotti plně důvěřuje. Ostatní střídání totiž italský stratég nechal opět až na samotný závěr zápasu. Ten byl ještě zpestřen několika pěknými šancemi na obou stranách, na výsledku už se ale nic neměnilo.

Real tak porazil Vallecano 2:0, zaplatil za to ale poměrně vysokou daň v tom ohledu, že pro příští sobotní zápas s Eibarem bude týmu chybět trio James Rodríguez, Toni Kroos a Cristiano Ronaldo, kteří budou stát za žluté karty. Nebo to byl skrytý úmysl do domácího zápasu proti relativně slabšímu soupeři? Buď jak buď, je prostor pro hráče z lavičky ukázat, že nejsou jen do počtu, a zároveň možnost odpočinku pro opory před důležitým úvodním utkáním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Atlétiku Madrid.

Rayo Vallecano - Real Madrid 0:2 (0:0)

Rayo Rayo Vallecano: Cobeño – Tito, Amaya, Zé Castro, Nacho – Fatau (57. Jozabed), Trashorras – Embarba (81. Aquino), Bueno (69. Fedor), Kakuta – Manucho.

Real Real Madrid:  Casillas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modrić, Kroos, James Rodríguez (90. Nacho) – Bale (90+1. Chicharito), Benzema (72. Isco), Cristiano Ronaldo.

Góly (asistence): 68. Cristiano Ronaldo (Carvajal), 73. James Rodríguez (Cristiano Ronaldo)

Žluté karty: 40. Tito, 44. Nacho, 61. Cobeño, 63. Amaya – 20. James Rodríguez, 51. Cristiano Ronaldo, 52. Bale, 52. Kroos, 54. Carvajal

Rozhodčí: Melero – Jacobo Martínez, José Martínez