ANALÝZA: Klíčový muž Realu je zpět. Oba góly proti Levante padly po kolmicích Modriće

Čas 17. 03. 2015, 12:44 | Autor podvinho

Fanoušci Realu Madrid k jeho návratu hodně vzhlíželi a záložník Luka Modrić velmi rychle ukázal proč. V utkání s Levante (2:0) nastoupil poprvé po dlouhém zranění v základní sestavě a hned zářil. Chorvatský středopolař měl prsty v obou gólech domácích.

Modrić a BBC
Trio BBC je určitě moc rádo, že je Modrić zpět (© Realmadrid.com)

Real Madrid má díky svému kádru mnoho možností. Jenže nahradit Luku Modriće se ukázalo jako takřka nemožné. Těžkou úlohu zvládal dobře James Rodríguez, po jeho zranění už to ale šlo s Bílým baletem z kopce. Modrićovi tvůrčí schopnosti jsou prostě jedinečné.

Záložník Realu své možnosti naznačil už v duelu se Schalke, kde si zahrál třicet minut. Naplno se ale předvedl až v utkání proti Levante, kde nastoupil od začátku a odehrál skoro 80 minut. Modrić byl klíčovou složkou u obou gólů Realu.

1:0 Kolmice na Benzemu

Před prvním gólem se dostal Modrić až do vápna soupeře a nenápadnou přihrávkou vysunul Karima Benzemu. Francouzský útočník našel centrem Cristiana Ronalda, jehož nůžky ještě obránce z brankové čáry vyhlavičkoval, ale na dorážku Garetha Balea už byli hosté krátký.

2:0 Chytře rozehraný přímý kop

U druhé trefy Realu prokázal Modrić nejen skvělou techniku, ale také velkou chytrost. Nařízený trestný kop totiž rozehrál nečekaně rychle, čímž obranu Levante zaskočil. Perfektní kolmou přihrávkou šajtlí navíc přesně našel Daniho Carvajala, který dal míč pod sebe Ronaldovi. Jeho střelu ještě do sítě tečoval Bale.

Nutno dodat, že přítomnost Luky Modriće výrazně pomohla právě hrdinovi večera Baleovi. Jak ukazuje i grafika deníku MARCA, Modrić prostě přinesl do hry Realu Madrid potřebnou kreativitu. Jeho schopnost zrychlit hru týmu hrozně chyběla.