La Liga, 20. kolo (18. 1. 2014) | Výkop: 15:00

Stadion: Benito Villamarín, Sevilla (42 421 diváků)
Rozhodčí: Iglesias Villanueva
Střelecká listina
Reportáž utkání
Real Madrid se raduje po dalším gólu

Real Madrid v zápase na půdě Betisu nedal domácím šanci a po velmi dobrém výkonu vyhrál s přehledem 5:0. O góly se navíc podělilo hned pět hráčů. Skvěle opět fungovala defenziva, která ani v pátém utkání v novém roce neinkasovala.

Real Madrid začal úž od úvodních minut jasně ukazovat, kdo bude na hřišti pánem. Naopak na hráčích Betisu byla znát špatná forma a častými chybami nabízeli hostujícímu týmu šance.

Hned jednu z prvních dokázal využít čerstvý držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo. Z levé strany si natáhl typickým způsobem míč do středu hřiště a nechytatelnou ranou pod břevno nedal brankáři šanci. Anderson ani zbytečně neskákal.

Nešlo ovšem o poslední situaci, kdy zůstal brankář domácích nehybně stát. Ve 25. minutě dostal totiž Real po faulu na aktivního Ronalda výhodu přímého kopu těsně za hranicí vápna. Portugalec dal tentokrát přednost Baleovi a ten se nemýlil. Krásnou střelou přes zeď zvýšil na 2:0. Brankář domácích situaci nicméně úplně nezvládl.

Real byl i nadále jasně aktivnější, nicméně začal se osmělovat i Betis. Na víc, než občasné závary, se ale domácí nezmohli. Když už hrozilo nějaké nebezpečí, opět skvěle hrající obrana si s ním dokázala poradit. Navíc defenzivě výrazně pomáhal Modrić s Alonsem.

Ve 41. minutě na pravé straně skvěle zakombinoval Carvajal a jeho finální přihrávka už už mířila na kopačky osamoceného Balea. Do cesty se mu ale smolně vřítil Benzema, kterému míč odskočil a z velké šance nakonec neuhodilo. Francouzský útočník ale vše brzy napravil.

Těsně před koncem poločasu vtrhl do vápna s míčem Modrić, k překvapení všech místo střely míč ještě zasekl a předložil právě Benzemovi. Ten si míč zpracoval a poslal nechytatelně k bližší tyči. Do kabin šly tedy oba týmy za téměř rozhodnutého stavu 3:0 pro hostující Real.

Ronaldo

Ani v druhém poločase se nic nezměnilo. Betis se sice snažil, kvalitou ovšem výrazně zaostával. Real si naopak utkání užíval a hráči bavili natěšené fanoušky, kterých přijelo do Sevilly velké množství.

Hned zkraje druhé půle měl dvě dobré příležitosti Ronaldo, ale branka z toho nebyla. Ani do třetice nepřekonal Portugalec brankáře domácích ze samostatného úniku v 51. minutě. Bylo ovšem jasné, že jde pouze o to, kolik branek Real nastřílí.

V 61. minutě už to bylo o čtyři góly. Domácí odvrátili rohový kop Realu jen k Di Maríovi, který se do míče opřel svoji silnou levačkou a přízemní střelou k tyči překvapil Andersona. Ten si sice na míč sáhl, brance ale nezabránil.

Těsně před koncem se v ojedinělé příležitosti zjevil také domácí Molina, který si zkušeně pohrál se střídajícím Nachem, ovšem branku přestřelil. V 90. minutě dal výsledku definitivní podobu také střídající Morata, kterému nůžkami nechtěně asistoval Ronaldo. Hráči Betisu sice signalizovali ofsajd, ovšem rozhodčí byl jiného názoru. Ani opakovaný záběr zcela jistě neodhalil, zda Morata v postavení mimo hru stál.

Real Madrid tak s přehledem zvítězil 5:0 a kromě tří bodů si připsal také další čisté konto. V roce 2014 tak zůstává stále bez inkasované branky. Navíc se nejpozději do zítra dotáhl na první duo Barcelona a Atlético Madrid.