La Liga 12. kolo (2. 11. 2013) | Výkop: 20:00

Stadion: Campo de Fútbol de Vallecas (13 900 diváků)
Jonathan Viera (pen. 55.)Karim Benzema (31.)
 Cristiano Ronaldo (48.)
Reportáž utkání
Ángel di María

Drama až do posledního hvizdu. Real Madrid vybojoval cenné tři body na půdě bojovného Raya Vallecana. Branky Bílého baletu vstřelili Cristiano Ronaldo a Karim Benzema.

Kdo čekal, že favorit bude mít snadný zápas, nesleduje fotbal. Rayo Vallecano má hned po Barce v průměru nevyšší držení míče. Zatím každého soupeře v tomhle ohledu přehrálo (i Barcelonu), přestože třeba prohrálo. Rayo se trápí s koncovkou. Díky bohu.

Carlo Ancelotti se rozhodl pro rozestavení 4-3-3 s útočným triem Bale, Benzema, Ronaldo. Vedle defenzivněji laděných středopolařů Modriće a uzdraveného Alonsa se netradičně postavil Ángel di María. Po dlouhé době dostal šanci levý bek Fábio Coentrão.

Zápas začal parádně. Netrvalo dlouho a Real vedl 1:0. Modrić vyslal do útoku Ronalda, který si houslemi poradil s obráncem Gálvezem a Real vedl 1:0.

Na začátku utkání se ale bohužel zranil navrátilec Coentrão. Přišlápl si kotník. Zkoušel hrát dál, bojoval, ale už to nešlo. Nahradil ho Marcelo, který později způsobil penaltu.

Ve 28. minutě rozhodčí Izquierdo správně neuznal aktivním domácím gól (viz obrázek). Falque trefil Jonathana Vieru, který byl jednoznačně v ofsajdu. Jen o dvě minuty Alonso našel Balea, který se výborně uvolnil a přesným pasem našel Benzemu. Ten hlavu zvýšil již na 2:0.

FotoBenzema

Druhý poločas byl jednoznačně v režii Vallecana. Přesto právě krátce po výkopu skóroval hráč Realu Madrid. Bale si přehodil levého obránce Nacha a namazal Ronaldovi na druhý gól v zápase. Ten byl nakonec rozhodující.

Rozhodčí odpískal v průběhu pouhých dvou minut dvě penalty. Nejprve po faulu Pepeho, poté Marcela. Domácí proto právem mysleli alespoň na bod.

Real hrál hodně pasivně. Blízko ke gólu měl Bueno, ale López míč naštěstí vyrazil na tyč. Na druhé straně také čaroval Rubén, který nadvakrát vychytal Ronalda.

Vydáno: 02. 11. 2013 21:51 | Autor: redakce