Report: Real Madrid 3-2 CA Osasuna

Čas 02. 05. 2010, 18:28 | Autor Karlos | Zdrojmarca.com
Ronaldo dnes zářil

<Aktualizováno> Další infarktový zápas se šťastným koncem pro Real Madrid. Tentokrát na Santiagu Bernabéu hodně kousal tým Osasuny, naštěstí dnes měl svůj den Cristiano Ronaldo a svými dvěma góly nám zařídil tři body. Další naší branku dal Marcelo.

Nahánění první Barcelony bylo z pohledu Realu Madrid na plánu i v 35. ligovém kole. Blaugranas hráli svůj zápas v sobotu a bez problémů ho zvládli. Výsledek 4-1 na El Madrigalu hovoří za vše. Proto se čekalo na odpověď ze španělské metropole, do níž zavítala CA Osasuna, která se drží ve středu tabulky, nicméně ještě nemá úplně jasné setrvání v nejvyšší španělské soutěži. Los Merengues byli bezpochyby jasnými favority, čekal se opět nějaký ten brankostroj. Tři body byly pro domácí povinností. Hlavním rozhodčím byl Matéu Lahoz, hrálo se na Estadiu Santiagu Bernabéua a to od 19:00.

V základní jedenáctce madridského velkoklubu znovu chyběl Karim Benzema, jenž je nyní možná trochu přehlížen, těžko spekulovat, v ofenzívě znovu dostali přednost Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuaín. V úvodu střetnutí byl o něco lepší tým Blancos, jenomže Albiol pokazil přihrávku na Casillase a nechal Arandu poslat Osasunu do vedení. Bílý balet chtěl odpovědět co nejrychleji, hodně blízko měl k brance po čtvrthodině hry Cristiano Ronaldo, jehož hlavička skončila těsně vedle kole levé tyče hostující svatyně. Hlavou umiťoval míč do brány i za pár minut Kaká po perfektním míči od Granera, tentokrát ho vychytal brankář hostí Ricardo. Vykoupení přišlo na začátku druhé poloviny prvního poločasu, kdy si z obránců Osasuny vystřelil Ronaldo a skvěle umístěnou ránou srovnal.

Po skvělé kombinaci měl obrovskou šanci v 35. minutě Esteban Granero, jeho rána však byla tečována na rohový kop. Střelec první branky, Aranda, měl dvě minuty na to parádní šanci, jeho hlavičku zpoza malého vápna však Casillas lapil. Po této situaci se Osasuna znovu zvedla a dokázala opět vsítit branku a to zásluhou Vadocze. Jenže Real rozhodně nechtěl nic zabalit a srovnal ještě před poločasem díky hlavičce Marcela.

Okamžitě na začátku druhé půle mohl dát třetí branku domácích Higuaín po parádním pasu Ramose, bohužel ho atakující obránce rozhodil na tolik, že Pipita netrefil bránu. V 50. minutě bylo k vidění hned několik šanci, ale ani střela Ronalda, tak ani dorážka Kaká brankou neskončila. Hned z další útočné akce to zkoušel Granero, odchovanec královského velkoklubu však těsně minul. Těsně před vypršením hodiny hry se na hřišti objevil záložník Guti, vystřídal našeho Piráta, Granera.

Nicméně okamžitý efekt to mělo opačný, protože se do obrovské příležitosti dostal po rohovém kopu Aranda, naštěstí chrání naši bránu Casillas. Na druhé straně přišel hned na gól, Portugalec Ronaldo ho však dosáhl díky ofsajdové pozici. Rodák z Madeiry v tomto duelu zkoušel hodně střílet, v 62. minutě šla jeho dalekonosná střela o kousek nad. Hostující tým byl dnes velice schopným protivníkem a ukázal to v 67. minutě, kdy se po obrovské chybě obrany domácích dostali do nájezdu 2 hráčů na brankáře, naštěstí finální střela Masouda nebyla ideální. Další změna na straně Realu Madrud přišla hned poté, když odešel Kaká a šanci dostal Karim Benzema. Francouz mohl Pellegriniho přesvědčit o svých kvalitách čtvrthodiny před koncem, kdy dostal skvělý míč od Ronalda, Ricardo ho však v jasné šanci vychytal. Nutno však podotknout, že Matéu Lahoz odpískal ofsajd.

Skvělou příležitost měl po střele z úhlu Brazilec Marcelo, znovu ale zasáhl jistý brankář hostí. Pět minut před koncem se na hřiště podíval i Juanfran, nahradil defenzivnějšího Fernanda Gaga. Slušnou šanci měl chvíli na to Cristiano Ronaldo, brankář hostí však znovu vyrazil. Portugalec se dočkal v 89. minutě. Tlak Realu byl znovu enormní a až skvělý centr Higuaína byl rozhodující. Bývalý hráč Sportingu a Manchesteru tak jen dovršil svůj dnešní parádní výkon. Jenže v nastavení na druhé strany všechny Madridisty ještě poškádlila Osasuna, poněvadž se všemi možnými způsoby snažila vyrovnat, nepovedlo se. Dokonce mohl ještě jednou udeřit Cristiano, trefil však pouze tyč.

Celkově byl dnešní výkon tragický. Není možné, abychom takhle hráli o titul, obrana dnes dělal obrovské hrubice, můžeme být rádi, že jsme dnes znovu měli v závěru trošku štěstí. Parádně zahrál Cristiano Ronaldo, který nás stále drží v boji o titul. Ano, úplně všichni zápas nepokazili, ale dnes musím vyzdvihnout hlavně Portugalce, jenž rozhodl. Do dalšího duelu musíme hodně naši hru zlepšit, na Mallorce to bude podle mého rozhodně složitější. Tak HALA MADRID!