Skleslá Barcelona dává Realu naději

Čas 29. 04. 2010, 15:23 | Autor thjuks
Smete Villarreal Barcelonu?
Smete Villarreal Barcelonu?

Guardiolův tým má po středečním neúspěšném semifinále Ligy mistrů jen asi 69 hodin na to, aby se připravil na Villarreal.

Jak všichni víme, Barcelona vede před Realem La Ligu jen o jediný bod. I katalánskému klubu zbývají čtyři zápasy a zvlášť do dvou z nich vkládáme velké naděje. Prvním z nich bude sobotní utkání ve Villarrealu.

Všude čteme, že jeho týmu čeká ve zbývajících čtyřech utkání papírově těžší soupeři než Real, ale protívníky Los Blancos nelze podceňovat.

Prvním soupeřem Madridu je Osasuna, které se sice moc nedaří, ale vzpomeňme na první bojovné střetnutí v sezoně, které skončilo 0:0. Naštěstí je už Kaká v pořádku a může plně nahradit zraněného van der Vaarta: „Všichni v šatně věříme, že to zvládneme. Jeden bod není velký rozdíl.“

Další soupeři Realu? Mallorca na místě zaručující předkolo Ligy mistrů – zápas se bude hrát na její půdě. Bilbao, které stále bojuje o Evropskou ligu a na podzim už doma Real zvládlo porazit. Posledním soupeřem je Málaga, která je na hranici sestupu do druhé ligy a zápas odehraje na domácím stadionu.

Protivníci Barcelony? Kromě zmiňovaného Villarrealu tu jsou dva domácí zápasy proti týmům na sestupových místech – Tenerife a Valladolid. Proti takovým mužstvům bojujícím o všechno se rozhodně lépe hraje doma. Mezi těmito zápasy čeká Bacelonu Sevilla, která tlačí na čtvrtou Mallorcu a chce si zahrát o šanci si zahrát Ligu mistrů.

Rozhodně nelze říci, že Real Madrid má lehčí los. Doufejme proto, že Barcelona klopýtne už v sobotu. Katalánský klub chtěl hrát na San Bernabéu finále Ligy mistrů a dokázat, že on je nejlepší klub. Místo toho teď jen musí myslet na to, jak se oklepat a bojovat o ligu. Tento víkend je pro Real vynikající příležitost se dostat do vedení La Ligy, protože je možné, že když se to podaří, Barcelona se už neoklepe.

O formě Villarrealu
Tým je šestý s 52 body a na předkolo Ligy mistrů mu chybí pět bodů. Evropská liga by rozhodně nebyla neúspěch po strašlivém úvodu sezony, kdy se tým topil v jedné prohře za druhou, jenže žlutá ponorka se zvedá na hladinu a chce svoji formu potvrdit. Zvlášť když zespoda se na ni tlačí Getafe, které ji před dvěma týdny doma smetlo 3:0.

Brankář Villarrealu Diego Lopez na oficiálních webových stránkách jeho klubu zdůtaznil důležitost zápasu: „Oba týmy riskují hodně. Oni La Ligu a my Evropskou ligu. Víme, že to bude těžké, ale všichni máme velkou touhu a nadšení. Budeme hrát proti skvělému týmu, který si vytváří hodně příležitostí. Musíme být soustředěni, protože každý okamžik bude životně důležitý, protože hrajeme o hodně.“

Trenér Juan Carlos Garrido tým hodně zvedl a vysloužil si prodloužení smlouvy do června 2011. Diego Lopez to komentoval: „Začátek sezony byl katastrofální, ale po Guarrdiově příchodu jsme si začali hodně věřit. Nyní můžeme porazit každého, protože jsme kompaktní tým, který ví, jak držet míč.“

Utkání se Villarreal – Barcelona se bude hrát v sobotu ve 20:00 na stadionu El Madrigal, kde domácí tým vyhrál posledních pět zápasů v řádě (mezi poraženými najdeme např. Atlético a Sevillu).


Poslední vzájemná utkání Villarrealu s Barcelonou:
Barcelona – Villarreal 1:1 (La Liga, 12.1.2010)
Barcelona – Villarreal 3:3 (La Liga, 10.5.2009)
Villarreal – Barcelona 1:2 (La Liga, 12.12.2008)
Barcelona – Villarreal 1:2 (Copa del Rey, 31.1.2008)
Villarreal – Barcelona 0:0 (Copa del Rey, 24.1.2008)
Villarreal – Barcelona 3:0 (La Liga, 20.10.2007)
Villarreal – Barcelona 2:0 (La Liga, 22.4.2007)

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (62 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!