Do konce La Ligy zbývá pouze 5 kol

Čas 19. 04. 2010, 16:37 | Autor Karlos | Zdrojmarca.com
Boj o titul bude ještě napínavý
Boj o titul bude ještě napínavý

Letošní ročník španělské La Ligy bude nejspíše zajímavý až do posledního zápasu. Pět utkání před koncem soutěže totiž druhý Real Madrid ztrácí na vedoucí Barcelonu pouhý bodík.

Po celé fotbalové Evropě se blíží ligové soutěže do svého závěru. V mnoha z nich je zaděláno na pořádné drama, například v Anglii, Itálii i Německu a po včerejšku také ve Španělsku.

O nejlepší fotbalový klub Španělského království si to tento rok v tvrdém souboji rozdá FC Barcelona, která La Ligu vede, s Realem Madrid, jenž se díky zaváhání Blaugranas v barcelonském derby dotáhl na pouhý jeden bod, protože včera večer na Bernabéu porazil Valencii 2-0.

Ve hře je stále ještě velké množství bodů, celkem 15. Hrát se tudíž bude pětkrát. Pro Barcelonu hraje ten fakt, že vyhrála oba vzájemné zápasy, při stejném počtu bodů tak poputuje mistrovská koruna opět do Katalánska.

Programy obou rivalů nejsou zas tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Real Madrid čeká asi nejtěžší překážka v podobě ostrovního týmu z Mallorcy, kterému se doma opravdu daří. Nevyzpytatelné jsou i zápasy s Bilbaem a v posledním kole na Málaze, pokud nebudou mít domácí jasné setrvání mezi španělskou elitou, nebude Los Blancos čekat nic snadného.

Los Culés čekají venku již jen dva zápasy, ale o to těžší. Utkají se totiž se Sevillou a Villarrealem. Oba týmy by měly stále bojovat o evropské poháry. Doma však Blaugranas čekají zápasy s možnými adepty na sestup, Xerezem, Tenerife a Valladolidem.

Pozice obou rivalů jsou jasně dané, FC Barcelona má vše ve svých rukou, jestliže do konce ligy nezaváhá, má titul v kapse. Los Merengues musí čekat a doufat, že se to nestane.

PŘEHLED SOUPEŘŮ OBOU KLUBŮ
Real Madrid
Real Zaragoza (venku) - Poslední dva zápasy na La Romaredě skončily vždy výsledkem 2-2. Po návratu do nejvyšší soutěže to v první části soutěže se Zaragozou nevypadalo nejlépe, jenomže zimní změny udělaly své. Zaragoza je mimo pásmo sestupu a to hlavně díky Humbertu Suazovi.

CA Osasuna (doma) - Proti Osasuně čeká Real Madrid vždy těžká dřina. Klidný střed tabulky je v letošním ročníku určitě úspěchem, stále však nejsou Los Rojillos zachráněni. Proti Realu se budou chtít vytáhnout rozhodně bývalí hráči, kteří nastupují za Osasunu.

RCD Mallorca (venku) - Možná nejtěžší zkouška posledních pěti kol pro Blancos. Na domácím stadionu hraje letos Mallorca fantasticky, navíc bude chtít až do konce bojovat o evropské poháry.

Athletic Bilbao (doma) - Namotivovaní Baskové jsou vždy nepříjemným soupeřem. Merengues se však budou chtít rozhodně rozloučit s domácím publikem výhrou, i když svěřenci Joaquína Caparróse budou nejspíše bojovat o pohárovou Evropu.

Málaga (venku) - Poslední zápas sezóny, Málaga však stále nemá jisté setrvání v nejvyšší soutěži, tudíž možná půjde domácím o vše.


FC Barcelona
CD Xerez (doma) - Asi největší překvapení druhé poloviny La Ligy, kterému hodně pomohly změny provedené koučem Gorositem. Xerez bojuje ze všech sil o záchranu.

Villarreal (venku) - Tento zápas očekávají madridští fanoušci s přání ztráty bodů hostujícího týmu. Žlutá ponorka v posledních týdnech stoupá k evropským pohárům a Garridovi svěřenci se budou chtít vytáhnout proti aspirantovi na titul.

CD Tenerife (doma) - Ostrované přiletí do Barcelony bojovat o záchranu. Každý bod z takového zápasu byla měl cenu zlata a všichni víme, jak umí takovéto týmy potrápit.

Sevilla FC (venku) - Druhý zápas, jenž mají fanoušci Realu zaškrtnutý v kalendáři červenou barvou. S jistotou zaplněný Sánchez Pizjuán požene své miláčky do boje o Ligu mistrů.

Real Valladolid (doma) - Javier Clemente, trenér Valladolidu, se bude se svými svěřenci nejspíše snažit zachránit. Je to podobné jako u Málagy.


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!