Report: UD Almería 1-2 Real Madrid

Čas 15. 04. 2010, 19:36 | Autor Karlos | Zdrojmarca.com
Oslava vítězné branky

<AKTUALIZOVÁNO> Madridský velkoklub si připsal důležité tři body ze složité zápasu v Almeríi. Proti domácímu UD prohrával 1-0 po brance Crusata, branky Cristiana Ronalda a van der Vaarta však rozhodly ve prospěch hostů.

Zápas pro Real začal dobře, již ve 4. minutě střílel Van der Vaart, ale brankář Alves jeho střelu nohama vyrazil. Hned v 9. minutě měl šanci i Ronaldo, ale ani jeho pokus v síťi neskončil. Nakonec se ukázalo, že se oba jen zastřelovali...

Ve 14. minutě ale přišla nepříjemně studená sprcha pro královský klub. To se totiž za domácí prosadil Crusat a bylo to 1:0. Po tomto gólu následovala nudnější pasáž, Real hrál s míčem, domácí dobře bránili a hosté se nemohli dostat do dobrých střeleckých pozic.

Po několika rozích přišlo konečně zasloužené vyrovnání. Cristiano Ronaldo si vzal míč, obešel několik protihráčů a křížnou střelou levačkou zakončil. Brankář domácích na míč nedosáhl a bylo vyrovnáno.

Po tomto gólu přešla iniciativa jednoznačně na stranu Realu Madrid, který si vytvářel další a další šance. Velkou měl například Higuaín, kterého vychytal Alves. Tu největší měl asi Guti, když trefil tyč a dorážející Vaart už nestačil reagovat a nedokázal tak dorazit míč do sítě. Toto všechno mohlo být záhy potrestáno. To se totiž v dobré šanci objevil Uche, ale nedokázal míč usměrnit do branky. Po tomto momentu jsme se již moc šancí nedočkali a tak se šlo do šaten za stavu 1:1, který vyhovoval spíše domácím.

Po poločasové přestávce začal opět lépe Real, hned ve 46. minutě střílel po pěkné akci Marcelo. Poté se objevil v dobré šanci opět Higuaín, ale gól nedal. V 57. minutě zahrozil opět Uche na druhé straně, ale stav zůstal nezměněn.

V 60. minutě zasáhl opět skvěle Alves proti Marcelovi. Hned o dvě minuty později ho nepřekonal ani Ronaldo. Ten na další šanci nemusel dlouho čekat, ale ani v 65. minutě gól nedal.

Přišla ale 69. minuta a hosté konečně menší smůlu prolomili. To se totiž trefil dobře hrající Van der Vaart a stanovil tak i konečné skóre 2:1. Po tomto gólu se Alméria začala přece jen více tlačit dopředu a vznikala tak i zajímavá okénka v její obraně.

V 74. minutě to byl ale opět Uche, kdo ohrožoval branku. Ani on ale spolehlivého Casillase nepřekonal. Poté se opět připomněl Ronaldo, ihned po něm znovu Uche. V tuto chvíli se hrál fotbal "nahoru, dolů".

V 83. minutě vychytal Diego Alves opět Ronalda, který byl také při chuti. O dvě minutky později si to zopakoval i proti Diarrovi a ukázal, že dnes chytá opravdu ve skvělé pohodě. Když ho v závěru nepřekonal svou přízemní střelou ani střídající Benzema, skončil zápas výsledkem 2:1 pro hostující Real Madrid, který se tak udržel na dostřel první Barceloně.