Report: Racing 0:2 Real Madrid

Čas 05. 04. 2010, 11:01 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Hrdinové zápasu - Higuaín a Ronaldo

Real Madrid si připsal další vítězství na cestě za mistrovským titulem. Tentokrát si poradil s Racingem Santander, kterému v podstatě nedal šanci a po gólech Ronalda a Higuaína zvítězil.

Real čekal další zápas, ve kterém byl jasným favoritem a kde mohl jen zklamat. Navíc Barcelona také dokázala zvítězit, proto musel Real opět dotahovat, aby se udržel na čele.

Real hrál od začátku utkání co potřeboval, kontroloval míč a soupeře v podstatě do ničeho nepustil. Dá se říct, že mnohdy nehráli hráči ani na plný plyn, bylo vidět, že myšlenky už směřují na El Clasico.

Začátek byl ale přesto celkem vyrovnaný. Domácí byli hodně houževnatí a ve velké bojovnosti je podporovali i fanoušci. Mnohdy byly jejich zákroky až za hranicí únosnosti. I s tím se ale hráči dokázali vypořádat a postupně převzali otěže zápasu.

Důležitým momentem se stala 22. minuta. Hlavní postavou byl Portugalec Ronaldo, který si pěknou kličkou došel pro penaltu a pak ji i sám proměnil. To trochu vzalo vítr z plachet domácím, i když se stále snažili. Do poločasu už ale gól nepadl a do šaten se šlo za nerozhodnutého stavu 1:0 pro Real Madrid.

Druhá půle začala, jak první skončila. Bojovní domácí se snažili, Real hrál v klidu a obrana pracovala velmi dobře. Navíc se dařilo i nebezpečně útočit, šanci měl Real například po velmi dobře zahrávaných standartních situacích Van der Vaarta.

V 76. minutě přišlo konečně uklidnění pro hosty z Madridu. To si Higuaín naběhl na krásný pas z hlouby pole, zpracoval si míč a chladnokrevně zakončil kolem bezmocného brankáře.

Tímto gólem se zápas rozhodl. Domácí už nenašli síly na další odpor, Real už jen hru kontroloval a šetřil síly na El Clasico, které přijde již v sobotu od 22:00. HALA MADRID!

Higuaín

Racing Santander

23. Cristiano Ronaldo (pen) a 76. Gonzalo Higuaín
SESTAVY
Colcorti - Pinillos, Torrejón, Moratón, Christian - Colsa, Diop - Munitis (66. Serrano), Canales, Arana (80. Lacen) - Tchité (66. Bolado). Casillas - Arbeloa, Metzelder, Albiol, Marcelo - Gago, Diarra - Granero (60. Guti), van der Vaart (72. Raúl) - Cristiano Ronaldo, Higuaín (89. Marcos Alonso).
ŽLUTÉ KARTY
22. Moratón, 43. Diop, 57. Torrejón, 83. Serrano

8. Albiol

Rozhodčí: Delgado Ferreiro ¦ Stadion: Campos de Sport del Sardinero, Santander (22 251 diváků)
Začátek: 4. 4. 2010 - 19:00