Report: Real Madrid 3-2 Sevilla

Čas 07. 03. 2010, 01:50 | Autor lole
Van der Vaart slaví vítězný gól

Dnes zápas len pre silné povahy. Nešťastne inkasované góly spôsobovali fanúšikom Realu husiu kožu. Už už to vyzeralo, že Merengues zase raz prepasú príležitosť, no stačil gól Ronalda a nádeje zahoreli opäť. Do poslednej minúty nič nebolo jasné,do poslednej minúty srdcia infarktovo bili. Nadstavený čas a rozhodujúci gól a neopísateľná radosť.

Barcelona svoj zápas s Almériou nezvládla podľa predstáv. Dva Messiho góly stačili Kataláncom len na remízu a madridskému Realu sa tak naskytla skvelá príležitosť bodovo sa dotiahnuť na najväčšieho konkurenta. Zakopnutie Blaugranas prišlo, bolo by hriech nevyužiť ho. Záver sezóny sa čoraz viac blíži a koľko sa takýchto šancí ešte naskytne nevedno. Madridisti  dnes vybehli na trávnik s ešte väčšou motiváciou ako zvyčajne. Seville bolo, čo vracať, prvé meranie síl z úvodu Ligy Biely Balet prehral 2:1. Doma sa očakávala odplata vo veľkom štýle. Góly, góly a góly. Veď v posledných piatich zápasoch Merengues dosiahli priemer 4 góly na zápas, čo sa týka presných striel sú muži v bielom najlepší z La Ligy. Dnes však proti nim stáli silnejší protivníci ako nováčik z Tenerife, či rozhádzaný Villareal.

Bez Benzemu, bez Pepeho, no s navrátilcom do zostavy Arbeolom, spustili Merengues o 22:00 operáciu "Vymaž Sevillu". Začiatok bol dobrý. Hneď v prvej minúte na seba upozornil individuálnou akciou Cristiano Ronaldo. Portugalská hviezda pravačkou testovala Palopovi pozornosť. Sevillský brankár bez problémov uchránil svoj tím od rýchleho gólu. V zápätí skúšal štastie z ešte väčšej diaľky Xabi Alonso. Tretia minúta a Ronaldo opäť ťahá akciu po strane, cez Higuaína. Ďaleko nedošli ani tento raz. Bernabeú krátko nato búrlivo tlieska. "Zápas Barcelony skončil remízou." ozýva sa madridským svätostánkom. Domácim to vyčarilo spokojné úsmevy. Výrazy tváre sa zmenili o malú chvíľu. Jesus Navas poslal šikovný center krížom cez šestnástku, kde ho z prvej poslal Capel na Negreda, bývalý útočník Realu si, ale tento raz gól do siete exzamestnávateľa nepripísal. Lopta za Casillasa putovala od nešťastného Xabiho. 9. minúta 0-1. Nervozita začína skoro.

Xabi vyrobil ďalšiu hrúbky, ktorú však Capel nepotrestal a stav sa tak v 16. minúte nemenil. Cristiano Ronaldo opäť tvoril zázraky a motal hlavy Sevillanom, spolu s Ramosom vypracovali šancu, na ktorej konci bola Alonsova pravačka a Palopov úspešný zákrok. Pár sekúnd na to, tréner Jimenez musel siahnuť k vynútenému striedaniu, v 20. minúte Konku nahradil Adriano. Madridisti začali byť dotieravejší ako komáre, v krátkom časovom slede mali dobré príležitostí Kaká hlavou, a Marcelo ako inak pohrozil ľavačkou. Z hry mal viac Real, domáci tlačili, ale do polčasového hvizdu už gól nedali. Do šatní odchádzali s jednogólovým mankom, no stratené nebolo nič. Ani zďaleka.

Inak ako drámou sa druhé dejstvo nazvať nedá. Sevilla už v 46. minúte striedala Capela, Na rozcvičku vybehli Granero, Guti a Vaart. Aj Pellegrini chystal zmeny. Skôr než k nim došlo, utŕžil Real ešte poslednú facku. 52. minúta Kaká fauloval, trestal to Dragutinovic. Dobre kopnutý priamák k ľavej žrdi, Casillas sa po lopte naťahoval, ale bola naozaj veľmi presne zahraná. Madridisti hlavu nesklonili, ani po druhom góle, bojovali ďalej, loptu súperovi požičiavali zriedka. V 54. minúte došlo na strane Realu k dvojitému striedaniu, odchádzali Lass a Arbeola, ktorých nahradili Vaart a Guti. Palop predviedol viacero vynikajúcich zákrokov, v 56. minúte skazil radosť Kaka. Na Cristiana Ronalda však už nestačil. V 59. minúte Marcelo krásnym presným pasom našiel madridskú hviezdu, ktorá vystrelila z miest penaltového bodu. Šťastné žlté kopačky. Toto Real potreboval. V ďalších minútach vyvíjal nesmierny tlak. Vrchol prišiel v 62. minúte. Tyč Gutiho, Čím si zaslúžili takú smolu? Spravodlivosť na svete existuje a snaha musí byť odmenená. O minútu neskôr hlavou vyrovnal na 2:2 Ramos. Sevillanom dochádzali sily, čoraz menej napadali, ale ani Guti, ani Ramos, ani Higuaín nepremenili čisté šance.

Záver zápasu bol tu. Začínal sa odrátavať nastavený čas. Real nasťahovaný pred pokutovým územím Seville, čakalo sa na toho, čo vezme do svojich rúk, kopačiek, zodpovednosť. Ramosov presný center pred bránu sklepol Higuaín pre Van der Vaarta. Holanďan nepohrdol možnosťou byť hrdinom sobotnej noci. Urobil to najlepšie ako mohol, do protipohybu ležiaceho Palopa. Burlivá oslava, výbuch radosti intenzity činnej sopky. Predsa len, jedna vec sa musí nechať Bielemu Baletu. Nech je Madrid v akokoľvek zlej situácií, hrá do konca, hrdo ako mu to káže meno klubu, ktorý nedávno oslávil 108 rokov. Niekedy ani bojovnosť z biedy nevytrhne, ale dnes to nebol ten deň. Víťazstvo zaslúžene po každej stránke. Fantastická výhra. La Liga má nového lídra!