Report: Tenerife 1-5 Real Madrid

Čas 27. 02. 2010, 19:35 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Oslava Higuaínovy branky

Real Madrid opět nezaváhal a zvítězil vysokým rozdílem na půdě předposledního Tenerife. Bílý Balet předvedl profesionální výkon, který okořenil pěknými góly a potěšil tak fanoušky Realu.

Real nastupoval do tohoto zápasu jako tým, který nemůže získat, zato může dost ztratit. Proto museli jít hráči do zápasu s maximální koncentrací a bojovností, aby nepříjemný tým ze spodu tabulky porazili.

Začátek nevyšel Realu vůbec podle představ. Hned v první minutě si vytvořili domácí šanci, ale Albiol vše uhasil. Po této situaci se hra uklidnila, Real více držel míč, ale domácí mu zdatně konkurovali.

Po delší době se ve 29. minutě opět připomněl Real a hned z toho byl gól. Po krásné akci přihrál Marcelo do uličky Higuaínovi a ten se levačkou nemýlil. 0:1. Radost ale nemusela trvat dlouho. O minutku později měli totiž velkou šanci domácí, ale Casillas jejich šanci lapil.

Ve 39. minutě se rodila velká šance Tenerife, ale Albiol zasáhl opět skvěle a uklidil míč na roh. O dvě minuty později přihrával pod sebe Higuaín, ale Ronaldo nastřelil jen hráče stojícího před ním. O pouhou minutu později se už ale Real radoval, když přihrál pěkně na hranici vápna Garay a Higuaín se opět, tentokrát pravačkou, trefil. Do šaten se šlo tedy za stavu 2:0 pro Bílý Balet.

Ale ani začátek druhé půle Realu vůbec nevyšel a tentokrát už byl potrestán. Ve 46. minutě totiž skóroval Ayoza a bylo sníženo. Žádné drama se ale nekonalo, jelikož hned o dvě minuty později zvýšil Kaká a bylo to opět o dvě branky.

Ani po tomto gólu ale domácí zápas nevzdali. V 52. minutě měli velkou šanci, ale Casillas si i s tímto pokusem poradil. V 55. minutě zase na druhé straně hrozil Ronaldo, ale jeho oblouček se neujal. V 65. minutě se o přehoz brankáře pokoušel i Higuaín, ale jeho střela skončila na břevně.

O dvě minuty později se málem dostal do šance Kaká, ale centr Ronalda ho těsně minul. V 79. minutě střílel Vaart, jeho polostřelu tečoval rukou domácí hráč a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil Ronaldo a bylo to 1:4.  O tři minuty později mohl přidat i další gól, ale velkou šanci neproměnil.

Poté se podařilo hráčům Tenerife nastřelit břevno. To Real dokázal ještě skórovat. Rafael Van der Vaart přihrál před branku Raúlovi a ten z blízkosti pokořil domácího brankáře a zvýšil na konečných 5:1. Real tedy zvládl i další zápas a opět zvítězil vysokým rozdílem.