Divoká přestřelka se šťastným koncem

Čas 06. 02. 2010, 11:40 | Autor thjuks
Higuaín proti Espanyol v roce 2007

<VIDEO> Vzpomínka na důležité domácí utkání s Espanyolem z konce sezony 2006/2007. Hrálo se o titul. Hrálo se na plné obrátky.

Pět zápasů před koncem La Ligy. První Barcelona má 65 bodů, druhý Real 63. Je sobota 12. května 2007. Na Estadio Santiago Bernabéu přijíždí Espanyol, který sice okupoval střed tabulky, ale na těžké soupeře se dovedl připravit a zvlášť motivovat.

Vždyť doma porazil Barcelonu 3:1 a s Realem sice prohrál 0:1, ale odehrál dobrý zápas a vyrovnání zabránilo břevno. V Poháru UEFA došel katalánský klub až do finále, kde prohrál o čtyři dny později (možná ještě trochu frustrován z prohry s Realem) se Sevillou, ale až na penalty.

Bílý Balet se musel obejít bez dvou ofenzivních hvězd. Nezahrál si Beckham a Robinho. Na druhé straně nenastoupil v základu desetigólový Luis García Fernández, ani jedenáctigólový Raúl Tamudo, který dokonce ani nebyl nominovaný. Oba dva byli šetřeni na středeční finále Poháru UEFA.

Průběh utkání nenechal nikoho chladným. Real chtěl hrát celý zápas aktivně, jenže Espanyol měl efektivní koncovku. Již po 25 minutách vedli hosté 0:2. Dvě shodné akce a dvě branky Waltera Pandianiho. Pokaždé se jednalo o rychlý protiútok, centrem ze strany a Pandianiho střelu z první.

Real se nevzdával. Ještě před přestávkou snížil Van Nistelrooy po prodlouženém centru hlavou Roberta Carlose. Věci se zdáli být o něco lepší.

Jenže o pár minut Pandini znovu zaúřadoval a zkompletoval hattrick. Další střela z voleje zapadla nechytatelně k levé tyči. Hráči Realu sice reklamovali ofsajd, možná i oprávněně, ale branka platila.

Poločas skončil 1:3 pro Espanyol. Kdo to čekal? Tři branky v síti „Pusinek“. Jenže hrálo se o titul. Proto bylo třeba se nedívat zpátky, ale jenom vřed.

Jenže v druhém poločase se děli věci. Po třech minutách od výkopu nacentroval Roberto Carlos do pokutového území na Ruuda van Nistelrooye, který krásně patičkou přiťuknul Raúlovi, pro kterého nebyl problém skórovat.

A to nebylo zdaleka všechno. O osm minut později vyrovnal díky kolizi brankaře Kameniho José Antonio Reyes, který přišel na hřiště právě až v druhém dějství.

Když už všichni mysleli na remízu, několik okamžiků před koncem rozhodl El Pipita. Nádherně si narazil s Reyesem a ve skluzu zavěsil. Higuaín přišel do Realu v zimě 2007, ale už od začátku patřil ke klíčovým hráčům.

„Dočkali jsme se odměny za všechnu tu práci, kterou jsme odvedli. Proti Espayolu jsme hráli jako šampioni, věřím, že ten zápas vejde do klubových dějin,“ radoval se tehdy Higuaín.

Radost z vítězství byla o to větší, když v neděli Barcelona doma pouze remizovala s Realem Betis, který bojoval o záchranu.

Pikantní je, že Espanyol zasahoval do boje o titul i po tomto zápase. V předposledním kole se utkal v barcelonském derby s místním FC Na Nou campu.

V tu dobu měl Real i Barcelona stejně bodů. Bílý balet hrál současně v Zaragoze. Ještě dvě minuty před koncem utkání Realu byl stav následující: Zaragoza vedla 2:1 a z Barcelony byla zpráva, že FC vede rovněž 2:1.

Titul se vzdaloval. Jenže fotbal není rozhodnut, dokud se nepískne závěrečným hvizdem. V 89. minutě vyrovnal svým druhým gólem Ruud van Nistelrooy a z Barcelony přišla zpráva. Espanyol rovněž vyrovnal na 2:2.

Real Madrid tak díky lepšímu vzájemnému skóre zůstal na špici tabulky, i přes shodný počet bodů. Závěrečný zápas proti Mallorce nic nezměnil.

Následující video, které připomíná na památný zápas, je opatřeno českými titulky.