Report: Racing Santander 0:2 Real Madrid

Čas 21. 09. 2008, 19:51 | Autor podvinho
Oba střelci branek oslavují druhý gól

Real Madrid si dnes večer poradil s nepříjemným Racingem. Nutno dodat, že výhra se nerodila lehko a 3 body z tohoto zápasu jsou určitě dost důležité.

Real nakonec tento zápas zvládl. Po gólech Rubéna De La Reda a Ruuda Van Nistelrooye si veze ze Santanderu 3 body. Konečný výsledek 0:2 vypadá přesvědčivě, ale zdání někdy klame...

První půli začali překvapivě lépe domácí, Real přistoupil k zápasu dost vlažně. K ohrožení brány Realu však nedošlo a tak se mohl tým Bernda Schustera po 5. minutách vzpamatovat a převzít otěže zápasu. Stalo se tomu tak napůl.V 11. minutě si Higuaín pohrál u brankové čáry s hostujícím obráncem, nabídl míč před branku, tam ho ale obrana Racingu odpálila do bezpečí. Zápas byl v tuto chvíli pěkná nuda a nic na tom nezměnila ani pěkná střela De La Reda po Gutiho přihrávce z přímého kopu. Dále to byl spíše boj o střed hřiště, za zmínku stojí snad jen žlutá karta Heinzeho. V 33. minutě se opět připomněl De La Red, ale jeho tečovaná střela skončila nad brankou domácích. Následovala žlutá karta pro Higuaína za simulování v pokutovém území domácích. Následně se ozval i Santander, ale Casillas nohou vyrazil na roh. Poté musel ještě jednou předvést své kvality, kdy jednou rukou vyrazil šanci soupeře. Do konce poločasu už se nic závažného nestalo, snad jen na žlutou kartu Cannavara a vynucené střídání, kdy Gutiho nahradil Van Der Vaart.

strom

Druhou půli začal Real lépe. V 52. minutě ještě Diarrova střela minula bránu domácích. V minutě 54. se už ale Real nemýlil. Higuaín krásně zatáhl míč po pravé straně, naservíroval míč De La Redovi a ten se z blízka bodlem nemýlil - 0:1. Po tomto gólu ale Real přenechal otěže zápasu domácím a ty se jich rádi ujali. Hned 2 minuty po našem gólu ohrozil naši branku domácí hráč. Jeho nepovedený centr málem skončil v Ikerově brance, ten ji ale uhlídal. V 69. minutě opět domácí zahrozili. Nebezpečná hlavička nadělala problémy Realu. Ještě v té samé minutě došlo ke střídání v řadách Realu. Opět neviditelného Raúla nahradil Robben, který ale také úplně nezářil. Domácí se stále snažili o vyrovnání, byli lepším týmem, ale do šancí se nedostávali. A tak udeřilo na druhé straně. Ruud Van Nistelrooy dostal až příliš prostoru a po krátké kličce vystřelil na přední tyč. Brankář domácích už na míč nedosáhl a bylo to 0:2. Hned 3 minuty na to zahrozili opět domácí. Po rohovém kopu jeden z hráčů Racingu hlavičkoval a na brankové čáře musel vykopávat Van Der Vaart a zachránil tak Real od pohromy. Jako by to varování Realu nestačilo a chvíli na to už se zase museli všichni jeho fanoušci strachovat. Velký závar v pokutovém území zakončený střelou domácích, ale sám hráč Santanderu ji vyrazil ven. Nutno dodat, že by ji asi Iker měl. Poté už si Real vedení celkem v poklidu hlídal. Jeden z jeho nejlepších hráčů v tomto utkání, Rubén De La Red dostal ještě žlutou kartu. Poté se Arjen Robben snažil o pokutový kop a penalta se klidně pískat dala. V 85. minutě nahradil Saviola Higuaína. Do konce zápasu už se skoro nic nestalo. Akorát Van Der Vaart završil velké představení žlutých karet hráčů Realu. V 89. minutě ještě naposledy zahrozili domácí, ale Iker Casillas si s jejich šancí poradil včasným vyběhnutím.