Téma před El Clásicem: Vinícius zlepšuje koncovku. Proti Barceloně vždy zářil

Čas 08. 04. 2021, 11:58 | Autor Laša
Vinícius Júnior
Vinícius Júnior

Možná trochu nečekaně se nejvíce pozornosti před velkým fotbalovým svátkem, kterým vždy bylo a bude El Clásico, stáčí na mladého Viníciuse Júniora. Výborným výkonem v Lize mistrů proti Liverpoolu si však brazilský útočník na sebe možná upletl trochu bič. Fanoušci Los Blancos od něj budou v sobotu očekávat mnohé.

Dvacetiletý Vinícius se v úterý možná podruhé narodil. Tedy alespoň pro fotbalovou veřejnost. Poprvé na sebe výrazně upozornil na přelomu února a března 2019, kdy jeho tržní hodnota vzrostla na 70 milionů eur. Real Madrid jej přitom kupoval za 45 milionů.

Stalo se tak poté, co jej Santiago Solari nasadil do dvou derby proti Barceloně v krátkém sledu. Nejprve v tom pohárovém, v němž Los Blancos prohráli 0:3, podruhé v tom ligovém, kdy na Bernabéu podlehli těsně 0:1. V obou utkáních však Real Madrid byl lepším týmem, a zápasy se mohly vyvíjet jinak, kdyby Vinícius, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti, proměnil alespoň některou ze svých mnoha šancí.

Po El Clásicu následovalo i katastrofální představení Los Blancos proti Ajaxu Amsterdam, kdy po porážce 1:4 Real vypadl z Ligy mistrů. Během jednoho týdne tehdy Bílý balet přišel o možnost získat nějakou ze tří velkých trofejí. Vinícius v utkání proti Ajaxu navíc zranil, čímž nemohl odcestovat na nadcházející reprezentační sraz.

V loňské sezóně se ne a ne dostat do formy. Statistikové vypočítali, že za první dvě sezóny potřeboval Vinícius ke vstřelení gólu 15 střel. V té letošní je to ale již jen 7,5 střely. Stále je to asi víc, než by Zinedine Zidane uvítal, ale i tak je to posun. Trenér Los Blancos tak má zřejmě před El Clásicem o starost méně. K Viníciovi totiž musí připočítat i ve formě hrajícího Benzemu a výrazně se zlepšujícího Asensia.

Vinícius byl v médiích často zmiňován v posledních měsících spíše s možným přestupem. Real Madrid totiž touží po Mbappém, a dle novinářů je Paříž ochotna s klubem o přestupu jednat, pokud bude do celé transakce zahrnut právě Vinícius.

Funkcionáři Realu Madrid zřejmě o tomto byli ochotni jednat. Mladý Brazilec jim však poslal vzkaz, ať na tyto myšlenky zapomenout, když po gólu do sítě Liverpoolu ukázal na znak klubu. „Já jsem tady, a budu bojovat za Real!“ Jako by naznačil Vinícius.

Šanci na to ostatně má. Eden Hazard je zraněný, takže místo v základní sestavě by Viniho nemělo minout. Real Madrid má před sebou dva těžké zápasy, které naznačí směr, jakým se tým bude po zbytek sezóny ubírat. A tento směr bude dost záviset i na tom, co Vinícius proti Barceloně a Liverpoolu předvede.

V titulku jsme psali, že Vinícius na Barcelonu umí. A tak tady ukázka z El Clásica, které se odehrálo loni v březnu na Santiago Bernabéu, a vynikající spolupráce Viniho s Tonim, mimochodem stejné dvojice, kterou fotbalový svět opěvuje také díky jejich souhře proti Liverpoolu. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!