REPORT: Elche - Real Madrid 1:1. V posledním zápase roku jen remíza

Čas 30. 12. 2020, 23:24 | Autor thjuks
Karim Benzema v souboji

Real Madrid nedokázal navázat na vítěznou šňůru a v posledním utkání kalendářního roku 2020 jen remizoval na půdě Elche, které bojuje o záchranu. Jedinou branku královského klubu vstřelil veterán Modrić. Domácí vyrovnali zásluhou Fidela, jenž proměnil penaltu po faulu Carvajala.

První velkou šanci zápasu měl navrátilec do sestavy Marcelo, který krásným halfvolejem trefil břevno. Ve dvacáté minutě ho napodobil Asensio, když z velké dálky trefil orazítkoval horní tyč. Naštěstí Modrić duchaplně míč dorazil hlavou (svým prvním gólem hlavou za Real v kariéře) a vypadalo to na pohodlný zápas.

O několik minut později rozhodčí odpískal pokutový kop. Nováčkovi soutěže by se v tu chvíli mohly naděje na dobrý výsledek úplně rozsypat. Jenže sudí s pomocí VAR verdikt správně zrušil.

Hráčům Realu Madrid hrajícím v tmavých dresech jako by chybělo sebevědomí. To vyústilo v ruku Carvajala a proměněná penalta Fidela. Poté Lucase Vázqueze vychytal branář Badia a později podobně dopadli Carvajal a Ramos.

V nastaveném čase měl šanci skórovat domácí Verdú, ale Courtois jeho střelu z přímého kopu vyrazil do bezpečí. Real tak uzavřel rok pouze remízou 1:1.