REPORT: Real Madrid - Athletic Bilbao 3:1. Výhru vystřelil dvougólový Karim Benzema

Čas 15. 12. 2020, 23:50 | Autor S3F1K
Ramos se raduje s Benzemou

Real Madrid zvládl další náročný duel v řadě. Tři body za vítězství proti Bilbau zařídil Karim Benzema, který se prosadil celkem dvakrát. Jednu branku vstřelil Kroos, který v duelu otevíral skóre. Hosté hráli 80 minut hry v početní nevýhodě.

Do zápasu nastupovala, kromě Valverdeho, stejná zahajovací sestava jako proti Atléticu v sobotu, čili s Modrićem, Lucasem nebo Mendym. Zidane tedy žádnému hráči nedopřeje žádný odpočinek, což je v takhle náročném programu na pováženou. Nicméně my nejsme trenéři, doufejme, že Zizu ví, co dělá.

První poločas zápasu, kterému Španělé říkají El Viejo Clásico, moc fotbalové krásy nenabídl. Co však rozhodně stojí za zmínku je hostující Raúl García, který se z hrací plochy pakoval již po 13ti minutách hry, když dokázal posbírat dvě žluté karty a tudíž červenou.

Právě proto měl Real 74% držení míče na svých kopačkách, vyložené šance ale nepřícházely. Střely Kroose nebo Modriće šly mimo, Ramos hlavičkoval z rohu nad. Ve 42. minutě zaregistroval Real první střelu mezi tři tyče, nicméně pokus Vinicíus kryl Unai Simón.

Až v nastevení první půle se domácí konečně dočkali, krásnou střela ze z hranice pokutového území trefil Němec Toni Kroos a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Do druhé půle se šlo bez střídání a skóre se měnilo již po 6ti minutách hry. Protiútok táhl pravý obránce Capa, vyměnil si míč s De Marcosem a vystřelil. Míč dokázal vyrazit Courtois ale pouze před sebe, kde ho zmíněný Capa dorazil do sítě, 1:1. Zde jednoznačně zaspal Sergio Ramos, který souboj podcenil a nechal si protihráče utéct, ten se tak mohl dostat ke střele, která brance předcházela.

Dvě minuty nato mohl jít Real opět do vedení, ale Viniho branka neplatila kvůli ofsajdu. Po hodině hry sáhl Zidane do sestavy a ze hry odešli Valverde a Vinícius. Přišli naopak Isco a Asensio.

Real poté tlačil a hrozil zejména z rohových kopů. A právě po něm padla branka na 2:1, kdyz po oné standartce dostal míč na kraji hřiště na pravou nohu Dani Carvajal a přesným centrem oslovil Karima Benzemu, který soupeři nedal šanci a navýšil skóre.

Zdálo se, že se zápas dohraje v poklidném tempu, což platilo do 91. minuty, kdy musel předvést perfekzní zákrok Courtois. Z protiútoku se však prosadil Benzema a rozhodl tak o výhře 3:1.