REPORT: Barcelona - Real Madrid 1:3. Důležité El Clásico rozhodl gól Sergia Ramose

Čas 24. 10. 2020, 17:57 | Autor thjuks
Sergio Ramos slaví gól Barceloně

Realu Madrid se podařilo derby v Barceloně a zaslouženě vyhrál 1:3. O góly hostů se postarali Valverde, Ramos a Modrić. Jediný gólový úspěch Barcy si připsal mladičký Fati.

Na Camp Nou se hrál už od začátku svižný fotbal, přestože samozřejmě tribuny opět postrádaly fanoušky. Po pouhých pěti minutách se po skvěle načasované přihrávce Benzemy trefil neúnavný středopolař Valverde. Neto, který v brance Barcy nahradil Ter Stegena, tak poprvé lovil míč ze své sítě.

Jenže stačilo několik málo minut a bylo vyrovnáno, když po skvělé akci veterána Alby skóroval sedmnáctiletý supertalent Fati. Poté se hrál fotbal nahoru dolů. Na jedné straně nejprve vyhořel na Courtoisovi hvězdný Messi, na druhé dopadl stejně Benzema.

Šancí bylo dost na obou stranách. Třeba ta z druhé poloviny, kdy gólovku spálil Coutinho, který z blízka nepochopitelně minul. Později vyhořel i Fati.

Rozhodující moment se udál v 59. minutě, kdy Ramos upadl po zatažení Lengleta, a sudí Martínez po radě videorozhodčího nařídil pokutový kop. Kapitán Realu Madrid nabídnutou šanci neodmítl a hosté opět vedli.

Barca se snažila vyrovnat a měla několik nadějných závarů, které mohly při troše štěstí vést k velké šanci, nebo i ke gólu. Jenže to se nestalo. Na druhé straně nejprve Ramos a poté i Varane zklamali ve velké příležitosti, ale v nastaveném čase využil střídající Modrić zaváhání brankáře Neta a skóroval na konečných 1:3.

Po katastrofickém týdnu, kdy Real vyhořel s Cádizem a poté v Lize mistrů i se Šachtarem, nemohla přejít lepší vzpruha. Jedinou špatnou zprávou dne je zranění Nacha, který musel ze zápasu odejít, aby ho nahradil čerstvý Lucas Vázquez.

Góly: 8. Fati - 5. Benzema (Valverde), 63. Ramos (penalta), 90. Modrić

FC Barcelona: Neto - Dest, Piqué, Lenglet, Alba (87. Braithwaite) - De Jong, Busquets (82. Dembéle) - Pedri (82. Trincão), Coutinho, Fati (82. Griezmann) - Messi.

Real Madrid: Courtois - Nacho (43. L. Vázquez), Varane, Ramos, Mendy - Casemiro, Valverde (69. Modrić), Kroos - Asensio (81. Rodrygo), Benzema, Vinícius.