REPORT: Real Sociedad - Real Madrid 0:0. Obhájce vstoupil do ligy remízou

Čas 20. 09. 2020, 22:50 | Autor podvinho
Thibaut Courtois

Nepříliš záživné utkání viděli fanoušci v rámci prvního vystoupení Realu Madrid po letní přestávce v La Lize. Obhájce titulu nakonec odvezl z půdy Realu Sociedad bod za remízu 0:0.

První poločas zápasu příliš vzrušení nenabídl. Real Madrid byl o něco lepším týmem a měl optickou převahu, šancí si ovšem příliš nevytvořil. A když už se dostal na dostřel, zasáhla pozorná obrana domácích.

Největší příležitost tak měl pár minut před koncem poločasu útočník Sociedadu Isak, jehož ale parádně vychytal Thibaut Courtois. Proto skončilo první dějství bez branek.

Druhý poločas začal tam, kde první skončil. Po většinu zápasu se hrálo mezi šestnáctkami obou týmů a příliš šancí jsme neviděli.

Vlastně se dá říct, že každý tým měl ve druhém dějství pouze jednu velkou příležitost. Hned ve 47. minutě byli blízko gólu domácí, střílející Barrenetxea naštěstí těsně minul Courtoisovu branku.

V 62. minutě pak vypálil zajímavě Karim Benzema, jeho štiplavou střelu ovšem domácí brankář dokázal vyrazit. A to bylo tak nějak vše. Není proto divu, že první vystoupení Realu Madrid v nové sezoně skončilo bez branek.