REPORT: Real Madrid - Getafe 1:0. Rozhodl Ramos, Barcelona ztrácí 4 body

Čas 02. 07. 2020, 23:35 | Autor thjuks
Sergio Ramos znovu rozhodl

Real Madrid zvládl malé madridské derby. Bylo to urvané vítězství, ale počítá se. Šestý vítězný zápas v řadě znamená nadějný čtyřbodový náskok na hlavního rivala z Barcelony. Jediný gól utkání proti Getafe vstřelil kapitán Sergio Ramos, který z penalty zaznamenal svůj devátý ligový gól v sezóně.

Malé madridské derby bylo pro oba týmy malé finále. Real bojuje o titul, Getafe o evropské poháry (s trochou štěstí dokonce o Ligu mistrů). Velkým favoritem byl ale logicky Bílý balet.

Nehrál se příliš atraktivní fotbal. Jednu z mála šancí prvního poločasu měl Vinícus, ale s jeho šancí si poradil hostující David Soria. Krátce poté se zranil Varane, kterého nahradil Brazilec Militão. Další příležitost v první půli spálil Isco, jehož vychytal brankář Soria.

Getafe si šlo pro nadějnou remízu, která byla nadosah. Nebýt odvážného průniku Carvajala, nejspíš by se zrodila bezbranková remíza. Jenže Carvajal si došel pro penaltu, kterou proměnil neomylný Sergio Ramos.
Real si závěr zápasu pohlídal a došel si k důležité výhře 1:0, která Real zase o kus přiblížila k titulu.