REPORT: Espanyol - Real Madrid 0:1. Bílý balet má dvoubodový náskok na Barcelonu

Čas 29. 06. 2020, 00:01 | Autor thjuks
Casemiro rozhodl. Vstřelil svůj čtvrtý ligový gól v sezóně

Svěřenci Zinedina Zidana potvrdili formu po restartu soutěže a zvítězili těsně 1:0 na hřišti Espanyolu, který pomalu kráčí do druhé ligy. Jedinou branku utkání vstřelil Casemiro po geniální asistenci Karima Benzemy. Real Madrid má šest kol před koncem La Ligy dvoubodový náskok na Barcelonu a navíc i lepší zájemnou bilanci k dobru.

Zidane nastavil od posledního zápasu několik změn. Do základu se vrátil po karetním trest Casemiro, na levém kraji obrany byl při absenci Mendyho Marcelo a šanci dostal Isco.

Prvních deset minut ukázalo, že Espanyol se defenzivně připravil skvěle. Domácí naštěstí v ofenzívě tápou, nebezpečný bývá především exmadridista De Tomás.

Zápas v Barceloně nebyl festivalem fotbalu. Domácí měli dvě šance a jeden náznak na další, Courtouis příliš práce neměl. Na druhé straně předvedl několik dobrých zákroků Diego López, další bývalý hráč Realu Madrid.

Co zápas postrádal, ale bohatě kompenzovala nádherná akce z konce prvního poločasu. Francouz Benzema před brankou našel Casemira geniálně patičkou mezi nohama obránce a dal tak vzpomenout na svůj deset let starý gól po podobné asistenci Gutiho.

Jediná branka na Espanyol stačila. Dalším cílem je ve čtvrtek doma Getafe.