Asensiův snový návrat po více než 10 měsících: Gól z prvního doteku i srandičky se Zidanem

Čas 19. 06. 2020, 10:42 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Marco Asensio slaví gól po návratu
Marco Asensio slaví gól po návratu

Kdybyste tohle viděli v kině, říkali byste si, že tohle už ten Hollywood opravdu přehání... Jenže ona to je realita. Záložník Realu Madrid Marco Asensio se po vážném zranění vrátil po více než deseti měsících na trávník. Na první gól mu stačilo 30 vteřin a jeden dotek s míčem...

Poslední zápas v La Lize si Marco Asensio zahrál 19. května 2019. To byl ještě zdravotně zcela v pořádku. V letní přípravě ale přišla pro talentovaného záložníka velká rána. Ve středu 24. července 2019 si v přípravném zápase v USA proti Arsenalu přetrhl zkřížený vaz v koleni a následovala předlouhá pauza.

Ta je nyní u konce. Asensio se posadil na lavičku v duelu s Eibarem, to ještě do hry nezasáhl. Ve čtvrtek proti Valencii už ho ovšem trenér Zinedine Zidane z klobouku vytáhl. A španělský záložník se ukázal být tím pravým trumfem.

Ještě než Asensio oslnil na hřišti, zaujal fórky se Zidanem před vstupem na hřiště. Přestože byl stav stále „jen“ 1:0, francouzský trenér moc dobře věděl, že tohle je Asensiova chvíle. A to netušil, co přijde...

Španělovi totiž stačilo pouhých 30 vteřin na hřišti, když mu přišel míč z levé strany od Ferlanda Mendyho a Asensio parádním volejem nedal brankáři Valencie šanci - 2:0! Rodák z Mallorcy, kterého v minulosti doporučil Realu hvězdný tenista Rafael Nadal, skóroval ze svého prvního doteku.

Není divu, že za slavícím nebo spíše vysmátým Asensiem se okamžitě seběhl celý tým a svému spoluhráči gratuloval. „Pro tento moment jsem dlouhé měsíce tvrdě dřel,“ zářil po zápase hlavní hrdina, který navíc ještě stihl přidat jednu asistenci na luxusní gól Karima Benzemy na konečných 3:0.

„Nemohl jsem se této chvíle dočkat. Bylo to pro mě obrovsky emotivní a jsem strašně rád, že jsem to dokázal. Nejdůležitější ale je, že jsme vyhráli. Cítím se v dobré kondici,“ pokračoval spokojený Asensio, kterého pochopitelně chválil i trenér Zidane.

„Znamená to pro něj neskutečně mnoho. Jsme šťastni, že máme Marca zpátky po tak dlouhé době. Je úžasné, že skóroval svým prvním dotykem na hřišti a ještě tak krásně,“ rozplýval se francouzský kouč.

Asensio i Zidane se pak shodli: „Tým je na tom dobře. Máme před sebou dalších 9 zápasů a každý je pro nás jako finále!“

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!