REPORT: Real Madrid - Barcelona 2:0. Bílý balet ovládl El Clásico a je zpět v čele ligy

Čas 01. 03. 2020, 22:47 | Autor thjuks
Vinícius vstřelil svůj nejdůležitější gól kariéry

Real Madrid po výborném výkonu, který gradoval ve druhém poločase, zaslouženě porazil Barcelonu a vrátil se do čela španělské ligy. Vítěznou branku utkání zařídil teprve devatenáctiletý Brazilec Vinícus Junior.

Do základní sestavy Realu Madrid se vrátil Toni Kroos, který hrál v El Clásiku důležitou roli. Rovněž i Marcelo si splnil své úkoly na jedničku. Na druhé straně se do boje vrátil Jordi Alba. Realu chyběla hlavní opora Hazard, Barce Dembélé a Suaréz. Očekávané El Clásico mohlo začít.

První šanci utkání měl Griezmann, ale pálil nad. Následně Courtois vychytal skvělým výběhem Artura a později i Messiho. Argentinec se dostal do nadějného úniku, jenže nemířil dobře. Barcelona měla v prvním poločase větší šance, ale výraznější převahu si neudělala.

Byl to Real Madrid, kdo diktoval tempo druhého dějství. Nejprve Isca famózním zákrokem vychytal Ter Stegen a podruhé to byl Piqué, kdo zachránil Barcu na brankové čáře.

Krátce poté, co se na trávník dostala nová posila Katalánců Braithwaite, se Courtois blýskl výborným reflexem. Nový útočník Barcelony neuspěl, a navíc se jen o několik sekund později měnilo skóre. Real se dostal do vedení, když Kroos zavel Viníciusovi k náběhu, Brazilec poslechl a s pomocí teče Piquého z úhlu prostřelil německého brankáře Ter Stegena. Santiago Bernabéu se radovalo ze zasloužené branky.

Barcelona se na odpověď nezmohla. Naopak ještě inkasovala, když v závěru (rovněž z úhlu, jen z druhé strany) se z gólu radoval střídající Mariano Díaz, který uzavřel skóre na konečných 2:0.

Real Madrid konečně doma na Bernabéu porazil Barcelonu a po 26 kolech vede tabulku španělské ligy s jednobodovým náskokem právě na Barcu.