REPORT: Real Madrid - Celta 2:2 Návrat Hazarda a zklamání ze ztráty s outsiderem

Čas 16. 02. 2020, 22:48 | Autor thjuks
Hazard hrál poprvé v roce 2020

Měla to být na Bernabéu pohodlná výhra. Celta Vigo se letos zachraňuje, zatímco Real Madrid je lídrem ligy. Jenže na hřišti to tak vůbec nevypadalo. Domácí se trápili a získali pouhý bod.

Zidane celkem překvapivě postavil už od začátku Hazarda, který se po dlouhém zranění potřebuje rozehrát na osmifinále Ligy mistrů proti City a na El Clásico proti Barceloně. Šanci opět dostal Bale, který ale znovu působil nevýrazně.

Vůbec celý první poločas byl ze strany Realu převážně dopředu velmi zlý. Celty v 7. minutě využila, že Casemiro nechal ve středu prostor inteligentnímu Aspasovi. Ten našel krásnou přihrávkou rozeběhnutého Rusa Smolova a hosté vedli.

Real za celý první poločas ani jednou nevystřelil na branku. Bídná bilance! Hosté navíc mohli o přestávce vést o dvě branky, nebýt famózního zákroku Courtoise po hlavičce stopera Aidoa.

Druhá půle byla ze strany Realu o poznání aktivnější. Celta vyčkávala na svou příležitost, která nakonec i přišla. Nejdřív ale byl k vidění obrat. Ramos nejprve skóroval z ofsajdu, ale poté se po přihrávce Ramose precizně trefil Toni Kroos a vyrovnal.

Když Hazard upadl po podražení od brankáře Rubéna a Ramos proměnil penaltu, vypadalo to přeci jen na další výhru. Čekalo se na třetí gól, který ale nepřišel. V závěru vyrovnal střídající Mina a zařídil hostům cenný bod, který má v cestě za záchranou zlatý nádech. V nastaveném čase přeci jen mohl skóroval Benzema, ale vychytal ho Rubén.

Real Madrid se musí zvednout. Ligu ale stále vede, nicméně náskok na Barcelonu je už pouze jednobodový.