Zinedine Zidane po Osasuně: Museli jsme dnes vyhrát, abychom zapomněli na vypadnutí z poháru

Čas 09. 02. 2020, 18:49 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Trenér Los Blancos na tiskové konferenci uznal, že Osasuna byla zpočátku velice obtížným protivníkem. Ocenil však přístup týmu, který nepříznivě se vyvíjející zápas dokázal otočit.

Vítězství. Máme za sebou nesmírně komplikovaný zápas na stadionu, kde se nevyhrává snadno. Vždy je to tu pro hosty obtížné. Soupeř nám zápas hodně ztížil, museli jsme pozorně bránit. Je známé, že Osasuna na domácím hřišti často kontroluje průběh hry, museli jsme eliminovat její zbraně. Dávali jsme pozor na centrované míče. Měli jsme dobré momenty směrem do útoku, které jsme využili ke vstřelení čtyř branek. Na tomto stadionu si naší výhry hodně cením.

Obrat v utkání. „Když jsme dostali branku, Osasuna začala hrát s ještě větší intenzitou. Dalších deset minut jsme se nemohli dostat zpátky do utkání, nic nám nevycházelo. Byly to pro tým těžké chvíle. Ale druhá půle 1. poločasu již byla z naší strany lepší, a ještě lepší byl celý 2. poločas. Bylo důležité, že jsme srovnali, a nakonec i otočili ještě v 1. poločasu. Dodalo nám to sebevědomí do dalšího průběhu zápasu.

Průběh zápasu. „ Byl to těžký zápas, zpočátku nám nic nevycházelo. Ale po vyrovnání jsme byli v utkání lepší, začali jsme hrát lépe. Zasloužili jsme si vyhrát, ale stálo nás to hodně. Máme víru v naši práci. Není to vůbec jednoduché, co všechno můj tým přes týden dělá. Nezískali jsme tu nic víc, než další tři body, ale hodně důležité tři body.

Větší tlak na Barcelonu?Tímto zápasem se nic nezměnilo. Jsme šťastní, že jsme tady zvítězili, protože to tu nikdy není jednoduché. Budeme dále pokračovat v práci, protože jsme ještě nic nevyhráli.

Bale. „Je to důležitý hráč mého týmu. Myslím, že ačkoliv teď v posledních utkáních nehrál, tak za 65 minut byl velmi platný do ofenzivy, a snažil se i vypomáhat v defenzivě. Je důležitý. Potíž je v tom, že se vy novináři snažíte vzbudit zdání, že v týmu máme problém s Garethem, ale my ho nemáme. Mám v kádru spoustu kvalitních hráčů, není vůbec jednoduché mezi nimi volit. Věřím, že i Bale bude krok za krokem hrát lépe, jako ostatní.

Jović.Jsem za něho šťastný. Potřeboval se už konečně trefit. Je to rozený střelec. Můžete o něm napsat spoustu věcí, ale já vím, že pokud nedá branku, hodně se tím trápí. Má velký prostor pro zlepšení, ale dnes mi udělal radost. Bude ještě lepší.

Lepší verze Isca.Nevím jaká je vaše nejlepší verze Isca, protože pro mě je Isco pořád vynikající hráč, který dovede na hřišti získat převahu pro můj tým. Je obrovsky důležitým hráčem. Jsem rád, že dal i on konečně branku v lize. Líbí se mi jeho technická vyspělost. Jak jsem řekl, mám z gólu radost, protože vím, že za ním je velký kus Iscovy práce.

Hazard.Ještě nenastal ten správný čas pro návrat. Uvidíme za týden. Doufám, že za týden už Edena uvidíme.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!