REPORT: Real Madrid - Atlético Madrid 1:0. Gól Big Benze zabarvil Madrid do bílé!

Čas 01. 02. 2020, 17:52 | Autor Laša
13. branka Karima Benzemy rozhodla o výhře Los Blancos v derby

Real Madrid zlomil prokletí a na sedmý pokus porazil na Santiago Bernabéu svého rivala Atlético v ligovém utkání. O výhře 1:0 rozhodl jedinou brankou v utkání Karim Benzema.

Zinedine Zidane se rozhodl do zápasu poslat stejnou sestavu, která hrála na SuperCopě v Saúdské Arábii před necelým měsícem, čili s Iscem a pěti záložníky v základu. V první půli však tato taktika přílš šancí pro Real nepřinesla.

Po nacvičeném signálu zahrozil po příhře Toniho Kroose jako první Sergio Ramos, který se však v šestnáctce ukopl a Oblaka ani neohrozil. Thibaut Courtois musel zasahovat v 18. minutě proti střele Vitola po zemi. O pár minut později nastřelil Correa tyč. Los Blancos se v 1. poločase nemohli dostat přes pevnou a organizovanou obranu Atletů. Naopak hosté mohl krátce před přestávkou postalt do vedení Ángel Correa, který se řítil sám na Courtoise, ale vracející Varane jej vytláčel do úhlu, a tak argentinský záložník těsně minul pravou tyč. Později však sudí odhalili Correův ofsajd. Real Madrid v závěru jen kontroval slabou střelou Modriće, s níž však neměl Oblak žádné potíže.

Na špatný výkon svého týmu reagoval Zidane dvojím střídáním. Do druhé půle tak vyběhli Vinícius a Lucas, kteří nahradili Kroose s Iscem. Hned ve 47. minutě vyslal slušnou a hlavně přesnou střelu na Oblaka Fede Valverde, ale Jan Oblak jeho pokus vyboxoval. Střídání se Zidanovi vyplatilo  v 56. minutě, kdy si Vinícius pohrál s obranou, přihrál nabíhajícímu Mendymu, který míč poslal do vápna na Benzemu a ten poslal Bílý balet do vedení. Ačkoliv Los Blancos vedli, Atleti se nikterak nehnali do ofenzivy, a tak se obraz hry příliš neměnil. Los Colchoneros se do šancí nedostávali, a za zmínku na straně Realu stojí pouze střela Luky Modriće ze 76. minuty, která však ani netrefila Oblakovu bránu. Vinícius si v 81. minutě navedl míč v šestnáctce do středu, ale bohužel pro Bílý balet jeho střela neměla příliš velkou razanci.

Real tedy porazil Atlético 1:0 a čtvrtou výhrou odskočil v průběžné tabulce Barceloně již na 6 bodů. Katalánci však svůj zápas proti Levante hrají zítra večer. Atlético Madrid již ztrácí na Los Blancos 13 bodů