REPORT: Barcelona - Real Madrid 0:0. Bezbrankové El Clásico po 17 letech

Čas 18. 12. 2019, 21:56 | Autor Laša
Karim Benzema se tentokrát střelecky neprosadil

V dohrávce 10. kola La Ligy remizoval Real Madrid na Camp Nou s Barcelonou 0:0. Poprvé po 17 letech tak v El Clásiku nepadla branka. Los Blancos neporazili Barcelonu již na 7. pokus v řadě. Naopak Zinedine Zidane neprohrál s Blaugranas na Camp Nou ani páté derby, které na stadionu v katalánské metropoli odkoučoval.

První střelu na bránu vyslal až v 10. minutě Karim Benzema po přiťuknutí Isca. Mířil však jen do prostoru, kde byl připravený ter Stegen. O dvě minuty později se domácí, kteří si po posledním utkání stěžovali na rozhodčí a video, dožadovali pokutového kopu. Alejandro Hernández Hernández ale razantně rozpažil, a jeho rozhodnutí brzy posvětil  VAR. Velkou příležitost ke vstřelení první branky si Los Blancos vypracovali v 18. minutě, kdy Casemiro hlavičkoval po rohovém kopu. Na brankové čáře zachraňoval Barcelonu Piqué. Kontroverzní moment nastal o minutu později, kdy Rakitić stáhl Raphaëla Varaneho za dres k zemi, sudí ale ani tentokrát penaltu nenařídil. Pozornost ter Stegena prověřil ve 26. minutě střelou ze střední vzdálenosti Casemiro. Domácí se do první větší šance dostali až po půl hodině hry, kdy Alba hledal ve vápně Roberta, před ním však vyrážel Thibaut Courtois. K dorážce se ještě dostal Messi, proti jehož střele se vrhl Sergio Ramos a srazil ji do bezpečí. Vzápětí Real Madrid kontroval střelou Federica Valverdeho, který pálil jen těsně vedle levé tyče. Messi svoji genialitu ukázal ve 41. minutě, kdy chirurgicky přesným centrem za obranu našel Jordiho Albu, ten ale mířil vedle Courtoisovy brány. Minutu před koncem první půle vyslal další tvrdou střelu na ter Stegena Valverde, ale německý brankář byl i tentokrát připravený. Navzdory velké převaze Los Blancos šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

I druhou půli začal lépe Real Madrid. Vinou řady nepřesností domácích si Zidanovi svěřenci vytvořili velkou územní převahu, s výjimkou zablokované střely Valverdeho ale ter Stegena vážněji neohrozili. Zhruba po hodině hry začala hrozit i Barcelona. Průvan v obraně Bílého baletu udělali v 60. minutě Messi s Griezmannem, ovšem nedostali se ani k zakončení. Z těžkého úhlu se v 64. minutě snažil hlavičkovat Karim Benzema. Nejlepší střelec Los Blancos ale trefil jen boční síť. 68. minuta nabídla brejk Realu Madrid, který táhl Valverde, finální přihrávku směřoval na Garetha Balea, který vystřelil těsně nad ter Stegenovu bránu. Thibaut Courtois si první zákrok ve druhém poločase připsal až v 72. minutě, kdy po zemi pálil De Jong. S postupem času se tempo hry zvyšovalo a v 73. minutě se ze vstřelené branky radoval Gareth Bale, sudí Hernández Hernández ji ale pro Mendyho těsný ofsajd neuznal po konzultaci s videorozhodčím.