5 otázek kolem Zidanovy premiéry: Herní styl, výběr brankáře i Iscova pozice

Čas 14. 03. 2019, 16:18 | Autor podvinho
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Obnovená premiéra Zinedina Zidana na lavičce Realu Madrid se blíží. Už v sobotu přivítá Bílý balet na Santiago Bernabéu Celtu Vigo. Udělá Francouz pouze kosmetické změny, nebo se nebude bát větších zásahů do sestavy? Podívejte se na největší otázky před utkáním.

Herní styl

Je jasné, že Zidane nedokáže vše změnit za pár dnů. Přesto bude zajímavé sledovat, zda se do hry opět vrátí některé z prvků, na které během svého prvního angažmá hodně spoléhal. O čem je řeč? Vysoké procento držení míče, aktivní napadání, časté centry a velká podpora od krajních obránců.

Francouzský kouč se nebál pustit i do změn v rozestavení a vzhledem k tomu, že mu bude chybět několik křídelních hráčů, ani toto se nedá vyloučit.

Courtois vs. Navas

Nasnadě je rovněž otázka brankáře. Santiago Solari určil jedničkou Thibauta Courtoise. Jenže jeho výkony nebyly až tak dominantní, aby dokázal přesvědčit i své pochybovače. Naopak Keylor Navas je nadále velkým oblíbencem fanoušků a rád na něj sázel i Zidane.

Na druhou stranu, věk a budoucnost hovoří pro Courtoise. Por koho se Zizou rozhodne v tomto souboji?

Vrátí se Isco do základu?

Pod Solarim si, určitě i vlastní vinou, prožil fotbalové peklo. Buď začínal na tribuně nebo na lavičce. Základní sestava? To bylo pro Isca reálnější vyhrát sportku. Teď je vše jinak. Pod Zidanem určitě dostane Španěl svůj prostor, dokonce se objevily informace, že ho Francouz označil za neprodejného.

Jenže, nastoupí Isco okamžitě po Zidanově příchodu? Forma je nejistá a fyzická připravenost podle všeho také není optimální. Navíc Iscovi chybí herní praxe.

Marcelo vs. Reguilón

V posledních zápasech už Solari ztratil s trápícím se Marcelem trpělivost a přestal ho s Reguilónem rotovat. Dá se očekávat, že ať v sobotu nastoupí zkušený matador, nebo nadějný mladík, prostor dostanou do konce sezony oba přibližně stejný. A pak se uvidí, zda Marcelo zůstane.

Vzhledem k mnoha zraněním je tu ale ještě jedna varianta - Reguilón v obraně a Marcelo v záloze. Jak by se ti tato varianta líbila? Poděl se o názor v komentářích.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!