Álvaro Odriozola: Po takovém zápase nejsou možné žádné výmluvy

Čas 17. 02. 2019, 18:45 | Autor Laša | Zdrojrealmadrid.com
Álvaro Odriozola
Álvaro Odriozola

Los Blancos nezvládli utkání s Gironou a prohráli 1:2. Po utkání přiznávali, že ztráta tří bodů je komplikací. Zároveň ale nehledali žádné výmluvy. Co řekli Odriozola, Lucas a Courtois?

Álvaro Odriozola

Je to velice těžký okamžik. V nedávné době jsme měli krizi, ale poradili jsme si s ní. Nemyslím, že by začala další krize. Je to jen jeden výkyv. Zápas jsme mohli v klidu vyhrát. Musíme se o tom pobavit a dát se rychle do pořádku. Je toho před námi ještě hodně. Real Madrid nelze nikdy odepsat. Budeme ještě bojovat.

Po takovém zápase nejsou přijatelné žádné výmluvy. Girona si zasloužila zvítězit. První poločas jsme hráli dobře. Mohli jsme ho i ukončit, ale nepřidali jsme druhý gól a soupeř se vrátil do hry. Je důležité, abychom se vzájemně podpořili jako skupina. V Realu Madrid musíte do každého zápasu dát všechno. Je to těžký moment pro tým i pro fanoušky, ale nikdy se nevzdáme.

Thibaut Courtois

V prvním poločase jsme hráli dobře, i když tempo z naší strany nebylo tak vysoké, jakým jsme se prezentovali v posledních utkáních. Měli dvě velké šance, které jsem dokázal zlikvidovat. Po změně stran jsme se střetli s novou Gironou. Hráli mnohem lépe a jejich akce byly velmi nebezpečné. Girona má kvalitní tým, který dokáže potrápit každého soupeře. Ale nebudeme si nic nalhávat. Ztratili jsme tři body, které by pro nás měly cenu zlata. Byli jsme favoritem a měli jsme zápas vyhrát.

Čelit penaltě je vždy obtížné. Horší bylo, že nás ta chyba nedokázala probudit. Po inkasované brance byla pasáž, trvající dle mého tak 5-10 minut, kdy jsme se nedokázali oklepat. Oni šli jednoznačně za vítězstvím. V tu chvíli otočili na 1:2.

Jestli je titul v La Lize po tomto zápase ztracený? To si nemyslím. Pořád platí to stejné co před měsícem. Musíme se z porážky oklepat a zvítězit za týden nad Levante. Pak nás čekají dvě El Clásika. V nich také chceme uspět. Budeme dál pokračovat v boji. La Liga je ještě dlouhá.

Lucas Vázquez

S prvním poločasem můžeme být spokojeni. Výkon týmu byl skvělý. Ale nedokázali jsme dát druhý gól, kterým bychom rozhodli, takže zápas zůstal i po přestávce otevřený. Po změně stran jsme již nehráli s takovou přímočarostí, jako v předchozích týdnech. Oni byli mnohem lepší, to si musíme přiznat. Co k tomu více říct? Byli jsme naladění na pozitivní vlně, první poločas byl z naší strany dobrý, ale druhých 45 minut úplně otočilo vše. Úplně jsme vypnuli.

Jsme uprostřed velmi těžkého kalendáře. Los máme náročný. Možná, že na to tým dnes doplatil. Ale nechtěl bych se na něco vymlouvat. Musíme si zápas důkladně zanalyzovat, soustředit se sami na sebe a postarat se o to, aby se taková blamáž již neopakovala. Před tímto zápasem jsme již 3x hráli proti Gironě, takže jsme o jejich kvalitách věděli. Je to pro nás velmi frustrující den.

Nemyslím si, že bychom se z této porážky museli těžce sbírat, abychom se vrátili zpět na vítěznou vlnu. Nic ještě není rozhodnuto a přijdou další důležité zápasy. Chceme i v této sezóně dokázat velké věci. Stále máme šanci na to, abychom uspěli v La Lize. Nesmí nás dnešní zaváhání nijak svazovat. Musíme pokračovat v naší práci a bojovat až do konce.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!