REPORT: Sevilla FC - Real Madrid 3:0. Rojiblancos zničili Merengues za poločas

Čas 26. 09. 2018, 23:52 | Autor Laša
Sergio Ramos a Ben Yedder

Tak na tento výlet do Andalusie budou chtít hráči Realu Madrid co nejdříve zapomenout. V Seville zcela nezvládli 1. poločas, během kterého dvakrát udeřil André Silva a jednou Wissam Ben Yedder, a po skvělém výkonu tak domácí Sevillistas zaslouženě zvítězili 3:0. Bílý balet se tak nenaladil pozitivně na víkendové derby s Atléticem Madrid.

První poločas byl pro Merengues jako ze zlého snu. Když se již po pár vteřinách tlačil do zakončení André Silva, šlo pouze o předzvěst dalšího dění.

Portugalský snajpr poprvé udeřil v 17. minutě, když Sevillistas využili chyby v obraně Realu. Marcelo nahrál do těžké pozice Casemirovi, kterému ale míč sebral Jesús Navas. Ten ve vápně našel lépe postaveného Silvu, a ten poprvé zatížil konto Thibauta Courtoise.

O 4 minuty později bylo s Realem ještě hůř. Dalšího zaváhání v obraně využili domácí k rychlému protiútoku. Jesús Navas tentokrát zkoušel zakončit sám, s jeho pokusem si Thibaut ještě poradil, míč však vyrazil pouze k neobsazenému Silvovi. Ten se do prázdné brány nemýlil – 2:0 pro domácí.

Až po druhé inkasované brance jako by se na hřišti objevili i Los Blancos, hrající tentokrát v červených dresech. Tomáše Vaclíka poprvé vystrašil Gareth Bale, jehož pokus ale skončil na tyči.

Akce Realu však byla ojedinělá, a v prvním poločase měli domácí i nadále zápas pod kontrolou. V 35. minutě se opět zcela volný v šestnáctce ocitl Franco Vázquez, který orazítkoval břevno brány Thibauta Courtoise.

Třetí branky do poločasu se domácí dočkali v 39. minutě po rohovém kopu. Z něj sice přímo branka nepadla, míč se ale dostal k Ben Yedderovi, který placírkou zasunul za Courtoisova záda.

Real Madrid prohrával o poločase o tři branky poprvé od roku 2003. Tehdy, shodou okolností také na Ramón Sánchez Pizjuán, to bylo dokonce 0:4. Domácí byli v extázi, pro Los Blancos byl poločas vysvobozením.

Do druhé půle Bílý balet přeci jen vstoupil trochu lépe, do tlaku se ale dostat nemohl, a tak Sevilla i nadále kontrolovala průběh hry.

Jiskřička naděje na zvrat v zápase byla mezi 55. - 60. minutou, kdy nejprve Luka Modrić vstřelil z branku, kterou ale rozhodčí Hernández Hernández po konzultaci s videem správně pro ofsajd neuznal.

O dvě minuty později napřáhl z hranice šestnáctky opět nejlepší hráč na světě, skvělým zákrokem se ale blýskl Tomáš Vaclík. Stadion vyvolával jméno českého brankáře, největší šance Realu v utkání byla zlikvidována.

Po hodině hry mohl na rozdíl čtyř branek zvýšit Ever Banega, skvělý zákrok si připsal ale i Thibaut Courtois. Prakticky vzápětí se do nájezdu na Vaclíka řítil Gareth Bale, brankář Sevilly ale vytáhl další skvělý zákrok.

Real Madrid nakonec utkání odehrával o desíti. Julen Lopetegui se snažil oživit ofenzívu, a tak již v 70. minutě vyplýtval všechna střídání. O deset minut později se ale zranil Marcelo, a musel tak ze hřiště.

Utkání se již jen dohrávalo. Real Madrid tak ani na pátý pokus v řadě nedokázal v Seville zvítězit. O víkendu nás čeká derby proti Atléticu Madrid.